Bocconi Üniversitesi

Bocconi Üniversitesi Tarihi

Bocconi Üniversitesi, 1902 yılında Milano’da zengin bir tüccar olan Ferdinando Bocconi cömert  bağışlarıyla kuruldu. Orijinal adıyla Università Commerciale Luigi Bocconi, ekonomi alanında eğitim veren ilk İtalyan yüksek öğrenim kurumu olmuştur.

Kuruluşundan bu yana liberalizm, çoğulculuk ve sosyal ve ekonomik ilerleme için ilkelerine göre eğitim vermektedir. İtalya’nın az sayıda özel üniversitesinden biri olan Bocconi Üniversitesi kurulduğu günden bu yana seçkin bir üniversiteden daha fazlası olmuştur. Eğitimde fırsat eşitliğine aktif olarak destek vererek, ekonomi alanında dünyanın en önemli üniversiteleri arasına adını yazdırmıştır. Üniversitenin ilk rektörü ve başkanı Leopoldo Sabbatini’nin sözleriyle misyonu “okul ve yaşam arasındaki uyumu teşvik etmek” olan bir üniversitedir.

Bugün Bocconi, işletme, ekonomi ve hukuk alanlarında uluslararası bağlantıları çok kuvvetli bir araştırma üniversitesidir. Araştırma projeleri ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından finanse edilmektedir. Üniversite, birçok önemli Avrupa ve Amerika üniversiteleri ve işletme okullarıyla büyük projeler ve öğrenci değişim programlarıyla ilgili işbirliği içerisindedir. Üniversitesi’nin şirketler ve uluslararası kuruluşlarla, ayrıca bu kuruluşların yöneticileri ve yetkilileriyle de yakın ilişkileri bulunmaktadır. Ekonomi dünyasında güncel konuları değerlendirmek, yeni teknikler uygulamak ve yeni araştırmalar ortaya koymak için önemli finans çevreleri ile sürekli olarak etkileşim halindedir.

Bocconi Üniversitesi lisans, yüksek lisans, ve doktora alanlarında eğitim vermektedir. 1971 yılında kurulan SDA Bocconi Yönetim Okulu, yönetim disiplinleriyle ilgili lisansüstü eğitimler vermektedir.

Bocconi, kurucularının ideallerine uygun olarak kültürel ilerlemeyi, uluslararası değişimi ve ekonomik entegrasyonu destekleyerek küresel ekonominin araştırma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Bocconi Üniversitesi yüksek öğretimi bir bireyin tüm mesleki yaşamını kapsayan sürekli bir süreç olarak algılar. Bocconi Üniversitesi öğrencilerine analitik beceriler kazandırmak için Avrupa iş dünyasının ve toplumunun inovasyonuna ve gelişimine katkıda bulunabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Bocconi Üniversitesi Nerede?

Üniversite, Milano şehrinde bulunmaktadır. İtalya’nın kalbi olarak anılan Milano, hem sanayisi hem de lüks yaşamı, fuarları ve defileleriyle dünyada ün salmış önemli bir şehirdir. Aynı zamanda İtalya’nın en zengin bölgesi olan Lombardiya bölgesi, İtalya’da gayri safi yurtiçi hasılanın %20’sini oluşturmaktadır. Bölgenin başkenti de Milano’dur. Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin arkasında da bu faktör yatmaktadır.

Bocconi Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Ünlü İtalyan ekonomistler Francesco Givazzi, Mario Monti, Vodafone’un CEO’su Vittorio Colao, IMF Türkiye Şefi Nouriel Roubini, A.C. Milan’ın başkanı Paolo Scaroni, Juventus kulübü başkanı Andrea Agnelli gibi birçok ünlü isim Bocconi Üniversitesinden mezun olmuştur.

Bocconi Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversite bünyesinde birçok yurtta konaklama imkanı sunmaktadır. Öğrencilerimiz konaklama seçeceği olarak genellikle yurtları tercih etseler de oda veya daire kiralama yoluna da gidilebilmektedir. 

Bocconi Üniversitesi Burs İmkanları

Uluslararası öğrenciler için çeşitli burs seçeneklerine sahiptir. Burs verilirken  öğrencilerin ekonomik koşullarını yanı sıra akademik performansları da göz önünde bulundurulmaktadır. Burs miktarı yıllık 12,700 Euro’dur ve okul ücretinden de muafiyet sağlamaktadır. 

Bocconi Üniversitesi’nde Lisans Okumak

Üniversite, işletme, ekonomi, hukuk ve ilgili alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin deneyim kazanması için birçok uluslararası program da sunmaktadır. Bocconi Üniversitesi özel olarak bir ekonomi üniversitesi olduğu için eğitim verişen alanlarda da ağırlık ekonomi dersleri üzerinedir.

Bocconi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Okumak

SDA Bocconi Yönetim Okulu, 1971 yılında kurulmuştur ve ekonomi alanında lisansüstü eğitim vermektedir. Bu anlamda birçok atölye çalışması ve uluslararası şirketlerle öğrencileri buluşturacak birçok etkinlik yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Bocconi Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail