Floransa’da Üniversite Eğitimi

Bir Bakışta Floransa

“Rönesans’ın beşiği” olarak da bilinen Floransa, her yıl birçok uluslararası öğrencilere, milyonlarca ziyaretçiye ve yüzlerce sanatsal aktiviteye ev sahipliği yapar. Floransa’da Üniversite Eğitimi ‘nizi alırken alanınızda saygın kurumlardan faydalanabilir ve kariyer hedeflerinizi büyütebilirsiniz. Yurtdışı eğitim tecrübenizi dünyadaki eşsiz şehirlerden biri olan Floransa’da unutulmaz yapın. Ülkenin kalbinde bulunan Floransa, İtalya’nın Toskana bölgesinin de başkentidir. Bölge Leonardo da Vinci, Michalengelo, Brunelleschi, Donatello, Masaccio, Botticelli ve Paolo Uccello gibi sanat alanında önemli isimlerin ilham kaynağı olmuştur.

Floransa’da Üniversite Eğitimi

Floransa’daki yüksek eğitim kurumları sizlere uyabileceğiniz her seviyede eğitim programları ve geniş spektrumda uzmanlaşma programları sunar. Floransa aynı zamanda özellikle sanat öğrencileri için cazip bir çevre sunmaktadır.

Akademik dereceler lisans, doktora ve yüksek lisans programlarının yanı sıra, ortak programlar, bitirme dersleri, mesleki eğitim dersleri, öğretmen eğitimi, sanal öğrenim modülleri, uzmanlaşma diploma programları ve daha fazlasını kapsar. Uluslararası öğrenciler için birçok eğitim dili İngilizce olan dersler de bulunmaktadır.

Floransa’daki okullar işletme, ekonomi, mimarlık, matematik, doğal bilimler, mühendislik, ziraat, tıp, eczacılık, psikoloji, hukuk, eğitim ve siyaset bilimleri gibi çok çeşitli alanlarda öğrenim seçenekleri sunmaktadır. Sanat eğitimi programları grafik sanatı, resim, heykel, dekorasyon, skenografi ve daha fazlası çeşitli alanlara odaklanmaktadır.

Akademik öğrenimin yanı sıra, Floransa’daki üniversiteler spor, dil, bilgisayar, orkestra ve sanat galeri gibi müfredat dışı aktiviteler de sunmaktadır. Fakülte içi eğitim   ve kültürel girişimler, psikolojik destek ve yarı zamanlı çalışma fırsatları da bulunmaktadır.

Kariyer

Floransa’da Kariyer Fırsatları

Floransa İtalya’nın büyük bir üretim ve ticaret merkezidir. Yerel ekonomi turizm, tekstil, mobilya, metal konstrüksiyon, tıbbi ürünler, cam ve seramik ve kimya gibi endüstriyel alanlarda faaliyet gösterir. Takı, nakış, yemek ve şarap uzun yıllardır şehrin ekonomisinin önemli parçaları olmuşlardır.

Floransa’daki birçok öğrenci barlarda, restoranlarda ve otellerde, sanat galerinde, özel dil derslerinde, turlarda rehber olarak, bebek bakıcısı veya sanatsal bazı aktviteler gerçekleştirerek işe başlar.

Floransa’daki küçük girişimlerden orta girişimler kadar, çok uluslu kurumlarda da staj ve yarı zamanlı iş imkanları bulabilirsiniz. Floransa’daki bazı önemli markalar: Prada, Gucci, Armani, Giusto Manetti Battiloro, Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Bulgari ve Visconti.

Yaşam

Floransa’da Şehir Hayatı

Tarihteki ilk müzeye sahip olan Floransa, kendi başına da büyük bir müzeye benzemektedir ki UNESCO tarafından Dünya Mirası listesinde önemli bir konum olarak ilan edilmiştir. Etkileyici güzelliğinin ve zengin sanatsal görünümünün yanı sıra, Floransa kültürel çeşitlilik, uluslararası etkinlikler, gece hayatı, rahatlama mekanları, alışveriş, yemek ve eğlence alanlarında birçok hizmet ve mekan da sunmaktadır.

Floransa’daki bazı meşhur gezilecek yerler: San Lorenzo Bailikası, Ufizzi Galerisi, Salvatore Ferragamo Müzesi, San Marco Müzesi, Palatina Galerisi, Duomo Meydanı, Firenze Sanat Galerisi, Piazza della Signoria, Gucci Müzesi, Pitti Sarayı, Santa Maria Kathedrali ve Vecchio Sarayı.

El yapımı ayakkabılardan lüks deri ürünlere kadar, Floransa moda ve alışveriş için mükemmel bir şehirdir. Şehir San Lorenzo, Mercato Nuovo ve Piazza Santo Spirito gibi birçok açıkhava mağazaları ile doludur.

Floransa birçok rahatlayabileceğiniz parka ve bahçeye sahiptir. Boboli bahçesi, Gül Bahçesi, Villa Bardini ve Giardino dell’Orticultura gibi mekanları ziyaret edip, keşfedip, keyfini çıkarabilirsiniz.

Floransa’dan kolayca Siena, Rome, Bolonya, Perugia, Milano ve Venedik gibi büyük şehirlere seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda Toskana bölgesinin önemli konumlarını da ziyaret edebilirsiniz: Chianti, Versilia Sahili, Maremma, Elba adası.

Floransa’da Uluslararası Atmosfer

Floransa İtalya’daki e önemli çok kültürlü şehirlerden biridir. Floransa’da etnik köken, dini inanç, gelenekler açısından farklı farklı insanları bulabilirsiniz. Farklı milletlerden öğrencilerle sosyalleşme imkanı bulabilir, ortak hedefleriniz yolunda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Sürekli ziyaretçi akınları şehrin kozmopolit yapısına daha da fazla etki yapmaya devam etmektedir.

Floransa’da Hava Durumu

Floransa Akdeniz iklimine sahiptir, ılıman kışları ve sıcak yazları vardır. Temmuz ayı ortalama sıcaklı yaklaşık 25C’dir. Ama nem oranı şehrin içinde akan Arno nehrinden dolayı yüksektir. En soğuk aylar Aralık ve Ocaktır ve sıcaklıklar yaklaşık olarak 6 C’dir.

Masraflar

Floransa’da Konaklama Masrafları

Konaklamada tasarruf etmenin bir yolu öğrencilere ayrılan tesislerde kalmak için uniplaces.com gibi sitelerden arama yapmaktan geçer. Eğer bizim promosyon kodumuzu(SP19) Uniplaces’da ödeme yaparken kullanırsanız, hizmet bedelinizde %25 indirim elde edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Üniversite Egitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail