Hayaliniz gerçek olsun: İtalya’da Erasmus

Her üniversite öğrencisinin aklından en az bir kere de olsa ‘Kesinlikle Erasmus programına katılıp yurt dışını göreceğim.’ diye bir düşünce geçmiştir. Türkiye’nin üniversite imkanlarına karşı İtalya’da Erasmus yapmanın fırsatları saymakla bitmez. Erasmus öğrenci değişim programı ile birçok ülkeye gitmek mümkün. Peki, ama hangisi? Burada ilk önce düşüneceğiniz tek şey şu olmalı: Erasmus programından ne bekliyorum? Gerçekten iyi bir eğitim almak mı? Gezip görülecek birçok tarihi yerin olması mı? Yoksa yenilebilecek birçok yeni yiyecek keşfetmek mi? İşte tüm bu soruların en doğru cevabı: İtalya.

İtalya’da Erasmus yapmak her konu bakımından mantıklı. Çünkü hem Türk kültürüne olan yakınlığı hem de iyi bir eğitim sistemine sahip olmalarıyla birçok açıdan hem ruhunuzu hem de bilgi birikiminizi genişletebilir, yenileyebilirsiniz.  Birçok tarihi mekan gezip ufkunuzu açarken, yiyebileceğiniz en güzel pizzalar ile de karnınızı doyurmanız mümkün. İngilizce sınavı ile katılmaya hak kazandığınız Erasmus programını, İtalya’da yaparak, İtalyancayı da öğrenmek mümkün. Orada yaşadığınız süre boyunca günlük konuşmayı öğrenebilir. İngilizce ile gidip, cebinize İtalyancayı da ekleyip geri dönebilirsiniz.

İtalya’da Erasmus

 

İtalyanların Türklere olan benzerliği asla yadsınamaz bir gerçek. İtalya’da kaldığınız süre boyunca asla ve asla yabancılık çekmezsiniz. Çünkü orada bulunan insanlar da en az Türkler kadar cana yakın ve güler yüzlü.  Üstelik İtalyanlar da bizim gibi beden dilini en fazla kullanan milletlerden biri. Orada kaldığınız süre boyunca temel birkaç kelime öğrendikten sonra İtalya’da Erasmus yapmak çok daha kolay olacaktır.

İtalya’da Erasmus eğitimi almak özellikle, mimarlık ve iç mimarlık okuyan öğrenciler için bulunmaz bir nimettir. Tarihi binaları yakından incelemek, önemli mimari yapıların tarihini ve nasıl yapıldığını canlı canlı görebilmek mimarlık ve iç mimarlık öğrencileri için çok büyük bir avantajdır.

Türkiye’de bulunan üniversitelerin yanı sıra İtalya’da bulunan üniversitelerin birçoğunda hatta hemen hemen hepsinde olan sosyal kulüpler ve öğrencilik kulüpleri sayesinde zamanınızı çok daha faydalı bir şekilde harcayıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

İtalya’da Erasmus yapmak, eğlenirken öğrenmek, gezerken aşık olmak ve yedikçe iştahınızın daha da açılmasına sebep olur. Daha önce de dediğimiz gibi orada yaşayan halkın Türk milletine olan benzerliği sayesinde de asla yabancılık çekmeyeceksiniz.

İşte tüm bunlarla birlikte İtalya’da Erasmus yapmak için 10 sebep :

  • Farklı bir dil öğrenme fırsatı
  • İnanılmaz derecede nefis olan yemekleri
  • Türk kültürüne olan yakınlığı
  • Gezip görülebilecek birçok yerin bulunması
  • Yiyip yiyebileceğiniz en güzel pizzaların olması
  • Mükemmel bir mimariye sahip olması
  • Sosyal kulüpler ve sosyal ortam
  • Dünya’nın hem en romantik hem de en tarihi ülkelerinden biri olması
  • Eğlencenin dibine vururken beyninizi yeni bilgilerle doldurma imkanının olması
  • Kahvenizi yudumlarken karşınızda Venedik manzarasının bulunması

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, İletişim Formunu Doldurabilir veya info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilirsiniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail