IMAT Sınavı Çıkmış Sorular

IMAT Sınavı Çıkmış Sorular

IMAT (International Medical Admission Test), İtalya’da İngilizce tıp, cerrahi ve diş hekimliği okumak isteyen adaylar arasından seçim yapmak için kullanılan resmi giriş sınavıdır. Devlet üniversiteleri için IMAT yılda bir kez (genellikle Eylül ayında) kağıt formunda, çok sayıda test merkezinde ve dünyanın birçok büyük şehrinde yapılmaktadır. Özel Üniversitelerin sınavları ise içerik olarak Imat sınavına benzemekte ancak, sınav tarihleri farklılık göstermektedir. Özel Üniversitelerden birinde tıp eğitimi almak isteyen adayların üniversitelerin yayınlayacağı sınav tarihinde ve sınav merkezinde sınava girmeleri gerekmektedir.

Imat sınavı, İngilizce dilinde yapılabileceği gibi İtalyanca dilinde de yapılabilmektedir. Imat sınavına katılım sağlayacak olan adaylar 100 dakika süren ve 60 çoktan seçmeli soru olan bir sınava tabi tutulmaktadır.

IMAT sınavına girecek adaylar, 2011 yılından itibaren yayınlanmış olan IMAT Sınavı Çıkmış Sorularımız ile sınava hazırlanabilir, soru tarzlarını görebilir ve eksik oldukları konuları anlayarak bu derslere daha çok çalışabilmektedir. IMAT sınavı; ağırlıklı olarak biyoloji, kimya, fizik, matematik, mantık, genel kültür gibi konularda adayların bilgisini ölçen bir sınav türüdür.

Her yıl İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafında yayınlanan IMAT Sınavı Çıkmış Sorular ına aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz. Aynı zamanda bizimle iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan IMAT Sınavı Çıkmış Sorular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Geneli Online IMAT Deneme Sınavı

İtalya’da iyi bir devlet üniversitesinde Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için Online IMAT Deneme Sınavları yapmaktayız. Denemelerimizdeki konular geçmiş yıllarda IMAT sınavında çıkmış bazı sorulardan ve değerli hocalarımızın hazırlamış olduğu sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, bu zamana kadar İtalya’da Tıp Fakültesine yerleştirdiğimiz öğrencilerimizinde tavsiyelerine dikkat ederek Online IMAT Deneme Sınavlarımızı hazırlamaktayız.

Sizlerde bünyemizde yapılan Türkiye Geneli Online IMAT Deneme Sınavı na katılarak kendinizi test edebilirsiniz.

IMAT Sınavı Çıkmış Sorular hakkında detaylı bilgi almak için İtalya’da Okuyoruz firmasının uzman kadrosuyla iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da IMAT sınavındaki çıkmış soruları e-mail olarak almak istermisiniz? Aşağıdaki bilgileri doldurun size e-mail gönderelim.

    Detaylı Bilgi İçin;

    İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. IMAT Sınavı Çıkmış Sorular hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz

    Yorum Yaz

    Whatsapp
    E-mail