İtalya’da Burslu Üniversite Eğitimi

İçerikler

İtalya her yıl milyonlarca insanı ağırlayan bir sanat ve kültür ülkesidir. İtalya’yı ziyaret eden insanlar ülkenin tarihi dokusu, iklimi ve yaşamından oldukça etkilenmektedir. Bıraktığı bu etki sebebiyledir ki birçok insan İtalya’da yaşamak istemektedir.

İtalya’da yaşam tecrübesinin en kapsamlı yollarından biri de eğitimdir. İtalya size sadece “la dolce vita” diye tanımlanan iyi bir hayat tecrübesi değil, aynı zamanda araştırmacı ruhu aşılayan bir üniversite eğitimi vaat etmektedir. İtalya aynı zamanda dünyanın en iyi 8 ekonomisinden biridir. Bu anlamda eğitime ayrılan pay da oldukça yüksektir. Bu paydan öğrencilerin en iyi şekilde faydalanması için öğrencilere okul ücretinde indirim, burs gibi imkanlar tanınmaktadır. Peki, İtalya’da burslu üniversite eğitimi nasıl olmaktadır?

İtalya’da Burslar

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenci ve ailelerin en temel sorularından biri de İtalya’da burs imkanlarıdır. İtalya’da burs seçenekleri olarak bazı okullarda yetenek bursları, yine bazı okullarda giriş sınavlarında üstün başarı gösteren öğrencilere verilen burslar ve hükümet bursları bulunmaktadır.

Hükümet bursları, yetenek ve başarıya bağlı burslara göre daha yaygın olarak alınabilmektedir. Hükümet burslarının miktarı yıllık 2000 ila 5200 euro arasında değişmektedir. Okuldan okula değişse de burslar genel olarak iki taksit halinde verilmektedir. İlk taksit verildikten sonra ikinci taksit için belli kredide ders geçmeniz istenmektedir. Bu şartı sağlayan öğrenciler ikinci taksidi alabilmektedirler. Bazı okullar ise bursu ilk yıl sonunda yine kredi şartına bağlı olarak vermektedirler.

 

 

İtalya’da Aldığım Burs Yaşam Giderlerimi Karşılar mı?

Bu soru öğrencilerimizden duyduğumuz en temel sorulardan biridir. Yıllık aldığınız maksimum burs miktarını göz önünde bulundurduğumuzda tüm ihtiyaçlarınızı karşılamadığını görebiliriz. Alacağınız burs konaklama gibi temel bir ihtiyacınızı karşılayabilir ama tüm giderlerinizi karşılamamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için İtalya’da yaşam giderleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Öğrencilerimize ve ailelere planlamalarını bu burs temelinde yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Yukarıda belirttiğimiz gibi alacağınız bu burs bazı temel ihtiyaçlarınızı karşılasa da tüm giderlerinizi karşılamak için yeterli değildir.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Burslu Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail