İtalya’da Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama, belirli bir ürünün tüketicilerinin elektronik cihazların kullanımı yoluyla ilgisini çekme eylemidir. Yaygın olarak kullanılan cihazlar arasında akıllı telefonlar, bilgisayarlar, dijital reklam panoları, tabletler, video oyun konsolları ve cep telefonları, diğer elektronik cihazların yanı sıra çeşitli iş ortaklarını da kapsayabilir. Çoğu durumda, internet pazarlamasının dijital pazarlama dünyasına hakim olduğu bilinmektedir. Hareket, tüketicilere ve diğer ortaklara ulaşmak için sosyal ağları, e-postayı ve diğer internet iletişim kanallarını içerir. İtalyan üniversitelerinin bir kısmında çok kapsamlı dijital pazarlama programları bulunur.

Bu bölüm, satışları ve karları artırmak için öğrencileri modern dijital medyanın yaratıcılığı ve uygulaması yoluyla etkileşimli pazarlama becerilerine hazırlar. Dijital pazarlama, işletmelerin tanıtımı gibi pazarlamadaki dijital medya ve yaratıcılığın yönlerini bir araya getirmeye yardımcı olur. Lisans programı, öğrencilere etkili iletişim sağlamak için modern teknolojiler aracılığıyla dijital içerik oluşturma, işleme ve kullanma becerilerini öğrenme fırsatı sunar. Multimedya içeriğinin üretimi ile ilgili teorik ve pratik becerilere dayalı derslere sahiptir.

Pazarlama konusunda uzmanlaşmak, geleceğiniz için çok karlı bir seçim olabilir. Mal ve hizmetlerin tüketimi ve kullanımı mevcut gerçekliğin temel unsurlarıdır ve gelecekte kesinlikle daha da önemli olacaktır. Bu nedenle, yerleştirme planlaması ve ürün sponsorluk süreçlerini farklı seviyelerde yönetebilmek, geleceğin profesyonel figürleri için kesinlikle önemli bir adımdır.

İtalya’da Dijital Pazarlama Okumanın Avantajları

  • Dünyanın önde gelen okullarında, en iyi dijital pazarlama programlarından birine katılacaksınız.
  • Mezuniyette alınan Mavi Diploma yardımı ile tüm dünyada ve Türkiye’de dijital pazarlama diplomanız geçerli sayılır.
  • İtalya’da dijital pazarlama lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir.
  • Mezun olduktan itibaren 1 sene daha kalabilir, bu süreçte iş bulabilir veya yeni bir iş kurarsanız Avrupa’da yaşamaya devam etme hakkınız olacaktır.

İtalya’da Dijital Pazarlama Eğitimi Ücretleri

İtalya’da dijital pazarlama eğitimi için yıllık okul ücreti devlet üniversiteleri için 500-3.000 euro arasındadır. Aile geliri veya ihtiyaca göre burs seçenekleri bulunmaktadır.

İtalya’da Dijital Pazarlama Eğitimi İçin Gerekli Koşullar

  • Lisans eğitimi için Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
  • Lisans eğitimi için ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
  • Yüksek lisans eğitimi için dijital pazarlama bölümünden ya da ilgili bir alanda lisans diploması.
  • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
  • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
  • Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Dijital Pazarlama Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail