İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde eğitim bütünleşik programa (ciclo unico) dahil olup topluma 6 yıl sürmektedir. Ögrencilerin fizyoloji, pataolji gibi diş hekimliği ile ilgili tıbbi konular ve tüm dişçilik konularında dersler aldigi İtalya’da Diş Hekimliği bölümü sadece Siena Üniversitesi’nde ingilizce olarak okutulmaktadır.Siena Üniversitesindeki Diş Hekimliği bolümü Avrupa’da en ünlü Diş Hekimliği Okullarını toplayan Avrupa kurumu olan ADEE (Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliği) ile uyumlu olarak uygulanmaktadır.

İtalya’da Diş Hekimliği Eğitimi veren diğer üniversiteler ise şunlardır:

  • Milano Devlet Üniversitesi
  • Floransa Devlet Üniversitesi
  • Genova Üniversitesi
  • Roma La Sapienza Üniversitesi
  • Bicocca Üniversitesi

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünün asıl amacı, geleneksel eğitim için iyi tanımlanmış kavramları öğrenerek, en yüksek uluslararası standartların gerektirdiği tüm bilgi ve becerilerin elde edilmesi ve yeni mevcut teknolojilerin iyi kullanılması ile mükemmel diş hekimlerinin mezun edilmesidir.

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde  eğitim gören yabancı öğrenciler, uluslararası ve kültürlerarası bir deneyim ile temel ve klinik araştırmalarda olduğu kadar profesyonel eğitimde de ilerleyen dijital cihazları da kullanarak essiz bir eğitim tecrübesi ile gelecekte Italya’da veya başka bir ülkede calışma imkanı bulabileceklerdir.

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde mezun olanların ayırt edici özellikleri, diş hekimliğinin gerekliliklerinin yani sıra hasta saygınlığına ve ihtiyaçlarına yönelik ihtiyaçları karşılayabilecek temel gerekliliklere hakim olmaktır.

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde beşinci ve altıncı sınıfta, tüm öğrenciler, yenilikçi dijital diş hekimliği araçlarını ve yeni diş malzemeleri kullanarak, hastalar üzerinde staj yapma imkanına da sahip olabileceklerdir.

Kabul Şartları

İtalya’da Diş Hekimliği bolümünde eğitim görmeye hak kazanmak için IMAT (International Medical Admission Test) sınavında başarılı olmak gerekmektedir. İtalya’da Diş Hekimliği  bölümü için Siena Üniversitesinde 10 kişilik yabancı öğrenci kontenjanı bulunmaktadır.

Kariyer İmkanları

İtalya’da Diş Hekimliği bölümünde mezun olduktan sonra Diş Hekimi olarak devlet veya özel hastanelerde calisabilirler. Ayrıca dileyen Dis Hekimligi mezunları yüksek lisans, doktora veya Ağız Cerrahisi veya Ortodonti’deki Uzmanlık programlarına başvurabilirler. Siena Üniversitesi’nde çeşitli alanlarda lisansüstü ve doktora programaları bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Diş Hekimliği bölümü hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail