İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi

İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi daha çok politecnico denilen teknik okullarda verilmektedir. Politecnicolar birçok laboratuvar ve çalışma stüdyosuna sahip, teori ve pratiğin bir arada verildiği alanında uzman okullardır. Bu okullar pratiğe dayalı dersler, stajlar, stüdyo çalışmaları, seminerler ve daha birçok çalışmalarla öğrencileri mezuniyet sonrası çalışma hayatına hazırlarlar. Teknik alanda uzmanlaşmış politecnicoların yanında diğer üniversiteler bünyesinde de İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi verilmektedir. Ülkemizde ortalama bir vakıf üniversitesine verilecek ücretlerle rahatlıkla İtalya’da üniversite eğitimi almak mümkündür.

İtalya’da bu bölümde eğitim veren üniversiteler dünya sıralamasında ilk 100 içerisindeler ve ayrıca mühendislik alanında dünyaca meşhurlarıdır. Bu üniversiteler öğrenci kabullerini kendi düzenledikleri sınavlarla yapmaktadırlar. Rekabetin üst düzey olduğu bu sınavlarda başarılı  olmak için öğrencilerin doğru bir danışmanlık hizmeti alması şarttır.

İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi Giriş Sınavı

Üniversitelerde bu bölüme giriş icin ayrıca Politecnico di Torino Üniversitesi kendi bünyesinde  42 soruluk bir giriş sınavı uygulanmaktadır.  Bu sınavdan en az 20 puan almış olmak gerekmektedir. Sınav içeriğinde matematik, mantık, fizik, genel kültür soruları bulunmaktadır. Bizler bu sınava yönelik grup çalışmaları yaparak, kaynak kitap ve denemelerle öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.

İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi ve İçeriği

Elektrik Mühendisliği, elektrik ve elektrik teknolojisini inceleyen bir disiplindir. Elektrik mühendisleri, elektrik sistemlerinin yanı sıra diğer elektronik aygıtları tasarlar, geliştirir, test eder ve onarır.

Elektrik Mühendisliği dersleri disiplinlerarasıdır. Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Elektromanyetizma, Elektronik ve aynı zamanda temel Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kavramlarının prensiplerine odaklanmanız gerekir. Sistemleri ve cihazları parçalara ayırmayı, nasıl çalıştıklarını ve nasıl onaracaklarını öğrenirsiniz. Dersler aynı zamanda mevcut araçları, iletişim sistemlerini geliştirmeye, daha iyi cihazlar yaratmaya ve insanlar tarafından günlük olarak kullanılan sistemleri geliştirmek için yeni teknolojiler üretmeye odaklanmaktadır.

Bölümünden mezun olduktan sonra, elektrik gücünün ve elektrik üretiminin önemini tam olarak anlayacaksınız. Ayrıca analitik ve problem çözme becerileri de geliştireceksiniz. Bu yetenekleri ve elektrikli ekipmanı işinizde ve araştırmalarınızda kullanacaksınız, bu işinizi daha kolay ve verimli hale getirecektir.

İtalya, sanayisi gelişmiş bir ülkedir. Özellikle Elektronik ve İletişim Mühendisliği sanayiinde dünyada adından söz ettiren bir yere sahiptir. bu bölümde eğitim alan öğrencilerin sadece İtalya’da değil Avrupa’nın ve dünyanın birçok ülkesinde iş bulması mümkündür. Ayrıca Mimarlık, Tasarım, Mühendislik gibi alanlarda dünya genelinde şöhrete sahip olması ve Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi alanında İngilizce eğitim alma imkanının bulunması Türkiye’den gelen  öğrenciler için eşsiz bir fırsat oluşturmaktadır.

Nasıl Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi Alabilirsiniz?

Üniversitelere kabul alabilmek için Türkiye’de bir liseden mezun olmak ve YKS sınavından barajı geçmek gerekmektedir. Ayrıca üniversiteler kendi sınavlarını yapmaktadırlar. Bu sınavda da yeterli puanı almak gerekmektedir. Bunun için ise doğru bir danışmanlık hizmeti alınması, hem öğrencilerin doğru bilgilendirilmesi hem de hassas bir hazırlık ve başvuru süreci gerektirdiği için olmazsa olmazdır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Elektronik ve İletişim Mühendisliği Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail