İtalya’da Güvenlik Sistemi

Tüm Avrupa ülkeleri gibi, İtalya da güvenli bir ülkedir. Şiddet suçları düşüktür ve çoğu turist veya öğrenciler bu küçük suçlardan başka güvenlik endişeleri yasamalarına gerek yoktur. İtalya’da Güvenlik sistemi dünyanın en güvenli ülkelerinin sıralamasında 34. sıradadır.

İtalya’da Güvenlik uluslararası standartlar değerlendirildiğinde İtalya güvenli bir ülkedir. İtalyan polisler güvenilirdir ve gerektiğinde ihtiyacınız olan yardım sunarlar. Tek yapmanız gereken 112’yi  aramaktır. İtalya’da Güvenlik ile alakalı başka sorunlarınız varsa, ülkenizin İtalya’daki diplomatik temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İtalya’da herhangi bir kriminal olaya karışma konusunda aşırı endişelenmeniz için hiçbir sebep yoktur. İtalya’da Güvenlik önlemleri almaksızın, gündüz veya gece, İtalya’nın kırsal kesiminde veya büyük şehirleri arasında özgürce dolaşabilirsiniz. Elbette, İtalya’da bazı suclar yine de islenebilmektedir. Bu nedenle, gece karanlık sokaklarda veya issiz yerlerde yürümek gibi gereksiz riskler almamalısınız.

İtalyan Polisi

İtalya'da Güvenlik Sistemiİtalyan polisleri güvenilir ve yardım severdir. Polisler ve diğer güvenlik güçleri İtalyan şehirlerini yaya olarak veya bisiklet, motosiklet ve araba ile devriye gezerek kontrol etmektedir.

İtalyan polisini herhangi bir telefondan 112’yi ücretsiz bir sekilde  arayabilirsiniz. Sadece acil durumlarda değil, yardıma ihtiyacınız olduğunda bu numarayı arayabilirsiniz. İtalyan polisleri, insanların arama yapmakta tereddüt etmemelerini önermektedir, çünkü üzgün olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir. Tehlikeli veya korkutucu bir durumla karşı karşıya kaldığınızda veya cüzdanınızı kaybettinizde veya birisinin bisikletinizi çaldığını keşfetişinizde İtalyan polisini aramak her zaman doğru şeydir!

Diğer İletişim Bilgileri

Acil durumlarda yabancı öğrencilere yardım edebilecek tek kurum İtalyan polisi değildir. Neredeyse dünyadaki her ülke Italya’da bir elçilik veya konsolosluğa sahip. İtalya’da herhangi bir sorun yaşarsanız, ülkenizden bir resmi temsilci ile iletişime geçebilirsiniz. Kişisel güvenlik veya diğer sorunlarla ilgili herhangi bir sorunuz olursa, ayrıca okulunuzun uluslararası ofis personeli ile iletişime geçmekte tereddüt etmeyin.

Uyarılar ve Tehlikeler:

Mid Priority-96Genel Risk: Düşük

İtalya çok güvenli bir ülkedir. Italya dünyanın en güvenli ülkelerinin sıralamasında 34. sıradadır.

 

Mid Priority-96Yankesicilik Riski: Yüksek

Turistik yerlerde ve toplu taşıma araçlarında yankesicilik riski yüksektir. Bu nedenle alabileceğiniz birkaç  basit önlemler ile bu riski düşürebilirsiniz.

Mid Priority-96Toplu Ulaşım ve Taksi Riski: Düşük

Toplu ulaşım ve taksiler İtalya genelinde güvenlidir.

 

Mid Priority-96Doğal Afet Riski: Orta

İtalya’nın bazı bölgelerinde zaman zaman deprem ve sel gibi doğal afetler yaşanmaktadır.

 

Mid Priority-96Terör Riski: Düşük

İtalya son zamanlarda herhangi bir terör saldırısının hedefi olmamıştır.

 

Mid Priority-96Kadınlar icin Risk: Düşük

İtalya genel olarak kadınlar için çok güvenli bir ülkedir.

 

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Güvenlik Sistemi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail