İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi

İtalya, son yıllarda ülkemizden birçok öğrenciyi eğitim için misafir etmektedir. Gerek coğrafi olarak yakınlığı gerekse üniversitelerinin köklü ve İtalya’da Üniversite Eğitimi ücretlerinin düşük olması sebebiyle Türkiye’den gelen öğrenciler tarafından rağbet gören bir ülkedir. Dünyada ilk 500’de en çok üniversiteye sahip Avrupa’nın 3. ülkesidir. Ülkemizde ortalama bir vakıf üniversitesine verilecek ücretlerle İtalya’da rahatlıkla İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi almak mümkündür. Ülkemizden her yıl ortalama 2500 öğrenci eğitim almak için İtalya’yı tercih etmektedir. Yurt dışı eğitim ve vizyonuna sahip öğrenciler eğitim sonrası iş hayatlarında gerek dil yetkinliği gerekse yabancı bir ülkede yaşamanın verdiği kendi ayakları üzerinde daha sağlam durabilme özelliğiyle bir adım önde olmaktadırlar.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da bu bölümde eğitim veren üniversiteler dünya sıralamasında ilk 100 içerisindeler ve ayrıca mühendislik alanında dünyaca meşhurlarıdır. Bu üniversiteler öğrenci kabullerini kendi düzenledikleri sınavlarla yapmaktadırlar. Rekabetin üst düzey olduğu bu sınavlarda başarılı  olmak için öğrencilerin doğru bir danışmanlık hizmeti alması şarttır.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi Giriş Sınavı

Üniversitelerde bu bölüme giriş için ayrıca Politecnico di Torino Üniversitesi kendi bünyesinde  42 soruluk bir giriş sınavı uygulanmaktadır.  Bu sınavdan en az 20 puan almış olmak gerekmektedir. Sınav içeriğinde matematik, mantık, fizik, genel kültür soruları bulunmaktadır. Bizler bu sınava yönelik grup çalışmaları yaparak, kaynak kitap ve denemelerle öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi ve İçeriği

Otomotiv Mühendisliği dersleri, Mekanik, Elektrik, Elektronik, Güvenlik ve Yazılım Mühendisliğinde kullanılan araçları ve yöntemleri birleştirmektedir. Bu yöntemlerle mühendislerin mükemmel araçlar oluşturmak için işlevselliğimizin, güvenlik ve estetikle bütünleşmelerini sağlamaktadır. İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi alanında, tasarım, araştırma ve geliştirme, test ve kalite kontrol veya araç ve otomotiv parçalarının üretiminde uzmanlaşabilirsiniz.

İtalya’da bu bölümde eğitim almak heyecan verici olabilir çünkü şu anda tüm endüstri büyük bir değişim geçirmektedir. Karbondioksit salınımını azaltmak için, gittikçe artan sayıda otomobil üreticisi fosil yakıtlardan uzaklaşmakta ve yeni tur araçlar geliştirmek icin durmadan çalışmaktadırlar. Bu hedeflerine ulaşmak için yeni otomobil tasarımlarına, sistemlerine ve üretim işlemlerine ihtiyaçları vardır.

Bu bölümde lisans veya yüksek lisans derecesini alan öğrenciler, otomotiv imalat mühendisleri, otomotiv teknik danışmanları, otomotiv tasarımcıları veya kalite güvence yöneticileri olarak kariyer fırsatları bulabilirler.

Neden Otomotiv Mühendisliği Eğitimi?

Son zamanlarda uluslararası öğrencilere sundukları birçok olanakla beraber İtalya, Türkiye’den  öğrenciler arasında da popüler olmaya başlamıştır. İtalyanın eşsiz bir kültüre ve yüksek eğitim kalitesine sahip olması İtalya’yı popüler yapan sebeplerin başında gelmektedir. Ayrıca Mimarlık, Tasarım, Mühendislik gibi alanlarda dünya genelinde şöhrete sahip olması ve Otomotiv Mühendisliği Eğitimi alanında İngilizce eğitim alma imkanının bulunması Türkiye’den gelen  öğrenciler için eşsiz bir fırsat oluşturmaktadır.

Nasıl İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi Alabilirsiniz?

Otomotiv Mühendisliği Eğitimi veren üniversitelere kabul alabilmek için Türkiye’de bir liseden mezun olmak ve YKS sınavından barajı geçmek gerekmektedir. Ayrıca üniversiteler kendi sınavlarını yapmaktadırlar. Bu sınavda da yeterli puanı almak gerekmektedir. Bunun için ise doğru bir danışmanlık hizmeti alınması, hem öğrencilerin doğru bilgilendirilmesi hem de hassas bir hazırlık ve başvuru süreci gerektirdiği için olmazsa olmazdır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Otomotiv Mühendisliği Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail