İtalya’daki Sim Kart Seçenekleri

İtalya’da ilk geldiginiz zaman yapmanız gereken ilk şeylerden birisi de yeni bir Sim Kartı almaktadır. İtalya’da alacağınız bu sim kartı ile aileniz ve arkadaslarınız ile çok ucuz bir sekilde iletişim kurabilirsiniz. Eğer evinizde de internete ihtiyacınız olacak ise bunun için bir kontrat yapmanız gerekmektedir. Kontrat imzalarken dikkatli olmanızı ve eğer var ise öğrencilere yönelik kampanyalarını özellikle sormanızı tavsiye ederiz.

İtalya’daki hemen hemen her öğrencinin bir akıllı telefonu vardır. Çoğu uluslararası öğrenci için Italya’daki bir servis sağlayıcısında bir sim kartı alması çok avantajlı olacaktır. İtalya’daki arkadaşlarınızla veya İtalya dışında yaşayan aileniz ile bu şekilde iletişime geçmeniz sizler için daha ekonomik olacak ve her ay bütçenizden önemli bir ölçüde tasarruf sağlayacaksınız. Eğer Italya’da yabancı bir telefon hattı kullanmaya kalkarsanız mesaj atmak veya internet kullanmak için çok yüksek miktarlarda ücret ödemekteyim durumunda kalabilirsiniz. İtalya’daki Sim Kart Seçenekleri hakkında detaylı bilgilendirmeler şu şekildedir;

İtalya’daki Telekom Sağlayıcıları

İtalya’da dört ana operatör vardır: Bunlar, TIM, Vodafone, Wind ve 3 (Tre)’dir. Dört operatörün tümü, İtalya’da faaliyet gösteren telekom sağlayıcılarına izin verilmeden önce katı bir onay sürecinden geçmekte ve her biri, en iyi fırsatları sunmak için diğerleriyle rekabet etmektedir.

OpenSignal’ın kapsama haritasına göre, İtalya’da ana şehirlerde ve otoyollarda geniş kapsama alanına sahipken, sinyal kıyı şeridi, kırsal bölgeler ve dağ bölgeleri boyunca alacağınız sinyal zayıflayabilmektedir. İtalya,  Avrupa Birliği (AB) dolaşım anlaşmasının bir parçası olduğu için, tüm AB üye ülkelerinde İtalya’da sahip oldugunuz paketi herhangi bir ücret ödemeden kullanabiliriniz.

TIM

TIM, İtalya’daki en büyük operatör olarak en iyi fiyatları sunmaktadır. İnternet hızları ve ağ kapsama alanı en iyisi olarak kabul edilmektedir. GSM platformunda müşterilerine 2G, 3G ve 4G / LTE hizmetleri sunmaktadır. Ön ödemeli SIM kartlar TIM mağazalardan satın alınabilir.İtalya’da süpermarketler, küçük mağazalar, servis istasyonları ve postaneler dahil çoğu dükkandan kendinize kredi satın alınabilirsiniz.

Vodafone

Vodafone, İtalya’daki ikinci en büyük operatördür ve müşterilerine  iyi fiyatlar sunmak icin rekabet etmektedir.. İnternet hızları TIM’den daha hızlı ve ağ kapsama alanı iyi olabilmektedir, GSM platformunda müşterilerine 2G, 3G ve 4G / LTE hizmetleri sunmaktadır. Ön ödemeli SIM kartlar resmi mağazalarından satın alınabilir.İtalya’da süpermarketler, küçük mağazalar, servis istasyonları ve postaneler dahil çoğu dükkandan kendinize kredi satın alınabilirsiniz.

Wind

Wind, İtalya’daki üçüncü en büyük operatördür . İnternet hızları hızlı ve ağ kapsama alanı iyi olarak kabul edilir. Wind yakında 3(Tre) ile birleşerek  İtalyan’in en geniş servis sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Ön ödemeli SIM kartlar resmi mağazalarından satın alınabilir.İtalya’da süpermarketler, küçük mağazalar, servis istasyonları ve postaneler dahil çoğu dükkandan kendinize kredi satın alınabilirsiniz.

3 (Tre)

3 (Tre), İtalya’nın en küçük sağlayıcısıdır ve bir kez Wind ile tamamen birleştiğinde, ülkedeki en büyük operatör haline gelmişlerdir. İki şirket resmi olarak birleşmiş olsa da, gelecek birkaç yıl içinde hizmetlerini yavaş yavaş birleştirecekler. Tre’deki müşteriler hizmetlerini hala kullanabilmektedirler. İnternet hızları  ve ağ kapsama alanı iyi olarak kabul edilmektedir. Tre, müşterilerine GSM platformunda 2G, 3G ve 4G / LTE hizmetleri sunmaktadır. Ön ödemeli SIM kartlar resmi mağazalarından satın alınabilir. İtalya’da süpermarketler, küçük mağazalar, servis istasyonları ve postaneler dahil çoğu dükkandan kendinize kredi satın alınabilirsiniz.

Telefon Kulübeleri

Telefon kulübelerini İtalya’da bulmak zorlaşsa da havalimanlarında veya sehir merkezlerinde kredi kartı veye bozuk paralarla çalışanlarını bulabilirsiniz.Telefon kulübelerinden yapacağınız görüşmelerin  oldukça pahalı olduğunu unutmayın. Kendi telefonunuz yoksa ve daha uzun aramalar veya uluslararası aramalar yapmanız gerekiyorsa, bir telefon hizmeti saglayan dükkanlara gitmenizi öneririz. Her İtalyan şehrinde çok sayıda telefon hizmeti saglayan dükkan vardır. Orada uluslararası telefon görüşmeleri yaparken telefon kartı satın alabilir veya özel fiyatlardan yararlanabilirsiniz

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’daki Sim Kart Seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail