İtalyanca Öğrenmenin Avantajları

İçerikler

İtalya’da Okuyoruz firması olarak, sizler için hazırlamış olduğumuz İtalyanca Öğrenmenin Avantajları adlı yazımıza göz atarak, iş kariyerinizde bir adım ön plana çıkabilirsiniz…

-İtalyanca bilgisi iş, sanat, teknoloji ve birçok alandaki mesleklerdeki insanlar için önemlidir. İtalyanca aynı zamanda sanat tarihi, müzik, dilbilimsel, eğitim ve uluslararası ilişkiler alanında kariyer planlayan lise ve üniversite öğrencileri içinde kullanışlıdır.

-Census Bürosuna göre İtalyanca Dünya’da en sık öğrenilen 4. yabancı dildir. İtalyanca aynı zamanda İsviçre, Afrika’nın bazı kısımları, Balkanlar ve Malta Adasında da kullanılır.

-İtalya dünyanın en iyi 7 ekonomik gücü arasındadır ve ekonomik durumu iyi olan demokrasilerin üye olduğu G7’ye üyedir. 

-Yaklaşık 3000 Türk firması İtalya ile iş yapmaktadır ve dünya çapında IBM, General Electric, Motorola, City Bank ve Price Waterhouse gibi 1000’den fazla firmanın İtalya’da ofisi bulunmaktadır.

-İtalya, robotik, elektromanyetik makineler, gemi yapımı, uzay mühendisliği, inşaat makineleri ve nakliye ekipmanlarında ileri teknolojilerle araç, gereç üretiminde dünya lideridir.

-İtalya, turizm sektörü açısından uzun bir süredir en iyi rotalardan biridir.

-İtalya mutfak sanatları, iç tasarım, moda, grafik tasarım, mobilya gibi alanlarda dünya lideridir. Bu alanlarda kariyer planlayanlara İtalyanca çok büyük fayda sağlar.

-Sanat tarihçilerinin İtalyanca bilmesi gerekir. UNESCO’ya göre toplam dünya sanat hazinelerinin %60’ından fazlası İtalya’da bulunmuştur.

-İtalya ekonomisi her geçen gün değişmektedir: devlete ait şirketler özelleştirilmekte, İtalyan marketi Amerikan şirketlerine ve havacılık, ulaşım, sigorta, finans, nakliye, telekomünikasyon ve diğer ticari alanlara açılmaktadır.

-İtalyan pazarının açılışı ile Türk ve  İtalyan şirketleri, kablolu TV, uluslararası hücresel telefon sistemleri, İnternet ve daha birçok alanda ortaklıklar kurmaktadır. Bu şirketlerin hem İtalyanca hem İngilizce hem de Türkçe bilen çalışanlara ihtiyacı vardır.

-İtalya’da genişleyen Türk şirketleri, İtalyanca hem İngilizce hem de Türkçe konuşan pazarlamacılar ve yöneticilerin yanı sıra, yazılım tasarımcıları, sistem mühendisleri ve BT personeli için büyük talepleri vardır.

-İtalyanca çalışan ve SAT sınavına hazırlanan öğrencilerin dilbilgisi ve kelime açısından yüksek alabilirler. Sebebi ise basit: İtalyanca Latince kökenli bir dildir ve İngilizce kelimelerin yaklaşık %60’ı Latinceden geçmiştir.

-Nitekim, İtalyanca Latin dil ailesinde Latinceye en yakın dildir. Bu nedenle İtalyanca bilgisi İngilizcedeki bazı soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olabilir. İyi kelime hazinesi ve iletişim becerileri, tüm çalışma alanlarında başarının temelidir.

-Ayriyeten İngilizce kelimelerin %60’ı doğrudan Latince olduğundan, İtalyancada İngilizceye en yakın yabancı dildir.(Cambridge, Enscyclopedia of Language, 1987). İtalyanca öğrenmek İngilizce kelime bilgisini zenginleştirir. Sebebi basit: İtalyanca, İngilizce konuşanların aşina olabileceği birçok ek ve kök içerir.

-Tip, diş hekimi ve mimarlik okumak  isteyen ama özel üniversite ücretini ödemekte zorlanan Türkiyeli öğrenciler, İtalya’da bu ücretin küçük bir kısmını ödeyerek okuyabilirler. Aldıkları derece Türkiye’de de geçerli olacaktır.

-İtalyanca fonetik olarak en iyi uyuma sahip dildir. Diğer bir deyişle, İtalyanca Turkiyelilerin yazma, okuma ve telaffuz öğrenebilecekleri en kolay dildir. Bu alfabedeki her harfin bir sesi olmasından dolayı doğrudur. Gençler için en kolay dil en iyisidir. İtalyanca öğrenmek İngilizce öğrenmenize engel olmaz veya bildiklerinizle çekişmez, İngilizcenizi geliştirir.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyanca ve İtalyanca Öğrenmenin Avantajları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail