Milano Bicocca Üniversitesi

Milano Bicocca Üniversitesi

Milano Bicocca Üniversitesi 1998 yılında Pirelli Fabrikası’nın eski binalarının modern araştırma laboratuvarlarına ve büyük dersliklere dönüşmesiyle öğrencilere kapısını açmıştır. Times Higher Education tarafından 2014 yılında yapılan üniversite araştırmasında Bicocca Üniversitesi ismini 50 yaşın altındaki genç üniversiteler arasında dünya çapında 21.sıraya, İtalya’da ise ilk sıraya yazdırmıştır. Eşsiz bir üniversite kampüsüne sahip olan Milano Bicocca Üniversitesi 28 farklı binasıyla Milan ve Monza’da eğitim hayatına devam etmektedir. 

Dünyanın her yerinden gelen öğrencilere kucak açan Milano Bicocca Üniversitesi ’nde sadece bir öğrenci olarak kalmayıp küresel topluluğun bir üyesi haline geleceksiniz. Kuruluşundan bu yana farklı kıtalardaki üniversitelerle çeşitli anlaşmalara giren Milano Bicocca Üniversitesi sınırların ötesine geçen öğrencilerine yüksek kalitede eğitim veren bir üniversitedir. Öğretim kalitesini artırmak, proje ve girişimleri desteklemek amacıyla kurulan uluslararası araştırma gruplarından akademisyenlere sahip olan Milano Bicocca Üniversitesi 900 öğretmeni ve araştırmacıyla 3000’i uluslararası öğrenci olan 33000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Milano Bicocca Üniversitesi çok değerli 900 öğretmeni ve araştırmacısıyla 32 farklı lisans, 36 yüksek lisans ve 5 birleşik lisan-yüksek lisans programı ile öğrencilerine hizmet sağlamaktadır. Bu programlar arasında ekonomi, hukuk, sosyoloji, tıp ve cerrahi, doğa bilimleri, bilgisayar bilimleri, fizik ve astrofizik gibi birçok bölümde eğitim alabilirsiniz.  Bu bölümlerin yanı sıra Milano Bicocca Üniversitesi ’nde Avrupa’nın her noktasına ulaşan Erasmus+ imkanlarından faydalanabilir, uluslararası öğrenciler için olan kültürel merkezlerde İtalyan dilinin derinliklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca kış ve yaz eğitim programlarına kayıt yaptırabilir, sayısız online kursları sayesinde de kendinizi her zaman geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Tıp ve diş hekimliğinde dünyada üst sıralarda eğitim kalitesine sahip olan Milano Bicocca Üniversitesi ’nde İngilizce eğitim alabilmek için en az B2 seviye dil yeterliliğine sahip olmak gerekmektedir. Aynı zamanda tıp gibi spesifik bölümler için IMAT adı verilen sınavlarda başarılı olunmalıdır. Öğrenim giderleri bölümlere göre farklılık göstermekte olup ortalama 800 ile 3000 Euro arasında değişmektedir.185.000’den fazla öğrencinin yaşadığı bu şehirde Milano Bicocca Üniversitesi öğrencilerine uygun ve güvenilir konaklama teklifleri sunmakla beraber  tüm öğrencilerine sağlık sigortası hakkı tanımaktadır. Ayrıca Milano Bicocca Üniversitesi ’nin öğrencilerine sunduğu burslardan da faydalanabilirsiniz.

Milano Bicocca Üniversitesi Lisans Bölümleri

Bicocco Üniveriste’sinde size geniş bir vizyon kazandıracak lisans bölümleri (İtalyanca) şunlardır:

-Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Ekonomi

                                                                   İktisat

                                                                   Ekonomi ve İşletme

                                                                   Turizm Ekonomisi

-Hukuk Fakültesi: Hukuk

-Sağlık Bilimleri Fakültesi: Fizyoterapi

                                                          Hemşirelik

                                                          Diş hekimliği

                                                          Tıp

-Psikoloji Fakültesi: Psikoloji

-Eğitim Fakültesi: Eğitim Bilimleri

                                       İlköğretim Öğretmenliği Eğitimi (Sınıf Öğretmenliği)

                                       İnsan Kaynakları Gelişimi

-Fen Bilimleri Fakültesi: Bioteknoloji

                                                     Fizik

                                                     Matematik

                                                     Kimya

                                                     Biyoloji

                                                     Bilgisayar Mühendisliği

                                                     Optisyenlik

-Sosyal Bilimler Fakültesi: Sosyoloji

                                                         Sosyal Hizmetler

                                                         Turizm ve Yerel Yönetimler

Aynı zamanda eğer Milano Bicocca Üniversitesi ’nde lisans eğitiminizi İngilizce almak isterseniz aşağıdaki programlardan yararlanabilirsiniz:

-İşletme ve Ekonomi Fakültesi

-Eğitim Fakültesi

-Hukuk Fakültesi

-Sağlık Bilimleri Fakültesi

-Fen Bilimleri Fakültesi

-Sosyal Bilimler Fakültesi

Milano Bicocca Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

Geniş ve zengin eğitim ağı sayesinde öğrencilerin gerçek mesleklerini ve ilgi alanlarını bulmalarını sağlamayı misyon edinen Milano Bicocca Üniversitesi ’nde lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra sizlere gelecekte büyük yer edinecek alanlarda yüksek lisans eğitiminize devam edebilirsiniz:

-Uluslararası Ekonomi

-Deniz Bilimi

-Malzeme Bilimi

-Uygulamalı Psikoloji Bilimi

-Tıp ve Cerrahi Eğitimi

Öğrenci Cenneti: Milano

Dünyanın her bir köşesinden insanın yaşadığı, yüzyıllar boyunca eskimeyen tarihi ve sanatıyla ticaret, moda ve tasarımın başkenti olan dünya standartlarında ekonomi ve kültürel bir güç merkezinden söz etmek istediğimizde insanların aklına tek bir şehir gelir: Milano.

Moda ve sanatın dışında insanlara uluslararası bir ortamda rahatça bilgi alışverişi ortamı sunan ve projelerini hayata geçirebilecekleri fırsatlar veren Milano aynı zamanda İtalya basın yayınının da merkezi olma özelliğini taşımaktadır. Avrupa’daki en büyük katedrallerden birisi olan Duoma Katedralini ziyaret edip sonrasında opera dinlemeyen insanların bile ilgisini çekip ismini duyduğu La Scala opera evinde harika bir vakit geçirebileceğiniz bir şehir olan Milano diğer İtalya şehirlerine ve Avrupa’ya bir ön kapıdır.

Bergamo veya Genova gibi tarihi öneme sahip kentlere birkaç saat içinde ulaşabilir ya da Venedik, Floransa veya Roma’ya giderek turistik gezi yapabilirsiniz. Gelişmiş havayolu altyapısıyla kültür ve ticaret merkezi olan bu şehirden 2 saat içinde Almanya, Fransa, İngiltere gibi ülkelere kolayca seyahat edebilirsiniz. 20 milyon kişinin ziyaret ettiği Expo 2015’e ev sahipliği yapan bu şehir, İtalya’nın en büyük ikinci şehri olmakla beraber; teknoloji ve bilimde yüksek düzeyde ileri araştırmaların yapıldığı 7 üniversitesi ve 20.000’den fazla uluslararası öğrencisiyle adeta bir öğrenci cenneti ve üniversite şehridir.

Milano’da Öğrenci Yaşamı

Moda ve sanata başkentlik yapan bu şehirde öğrenci olarak her zaman sosyal bir atmosferde olmanın keyfini yaşayacaksınız. Bicocca Üniversitesi kampüsünün sunduğu geniş ve ferah çalışma odalarında ders tekrarınızı yapabilir, futboldan tenise; basketboldan atletizme kadar farklı spor aktiviteleriyle stresinizi atabilirsiniz. Her ne kadar moda başkenti olsa da klasik müzik merkezi olan Milan’da  La Scala’da senfoni orkestralarına katılabili ya da  tiyatrolara gidebilirsiniz.

Milano’da yaşamaya başlayıp ‘The Milanesi’ (Milanolu) olduktan sonra Duomo Katedrali ya da the Palazzo Reale’den ayrı saklı kalmış  Sant’Ambrogio gibi kiliseleri ya da Giardini gibi parkları keşfe çıkabilirsiniz. İtalya dediğimizde ilk akla gelen pizza ve lazanya dışında Milano’da Cassoeula ve Risotto alla Milanese’yi deneyimleyip gecesinde Dj partilerine katılabilirsiniz.

Sky, Yahoo ve Google gibi büyük uluslararası şirketlerin İtalyan merkezlerinin bu şehirde bulunması ve Bicocco gibi yeniliğe ve gelişime önem veren bir üniversitede eğitim almanız kariyeriniz için büyük bir fırsat olacaktır. Gelişen otomotiv endüstrisi ile ticaret ve endüstri şehri olan Milan’da kendinizi sergilemek için birçok iş imkanı olacaktır. Bu imkanlara sahip olan Milano’da tüm masraflarınız dahil olmak üzere ortalama aylık tüm masrafınız 1200 Euro olucaktır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Milano Bicocca Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail