Milano Üniversitesi

Milano Üniversitesi, 1924 yılında, tıbbi, bilimsel ve beşeri  çalışmalar alanında büyük bir geleneğine sahip ve 1861’den beri aktif olan Accademia Scientifico-Letteraria (Bilim-Edebiyat Akademisi ile 1906 yılında kurulan Klinik Çalışmalar Enstitüsünün bir araya gelmesiyle kurulmuştu.

1928 yılı itibari ile Milano Üniversitesi sahip olduğu öğrenci sayısı ve bünyesindeki öğretim kadrosunun kalitesiyle Napoli, Roma, Padova şehrinde bulunan üniversitelerden sonra dördüncü sırada yer almıştır.

Milano Üniversitesi kurulduğu zaman dört geleneksel fakülte ile öğretim hayatına  başlamıştır. Bu dört temel fakülte sırası ile Hukuk, Beşeri Bilimler, Tıp ve Matematik, Fizik ve Doğa Bilimleri fakülteleridir. Daha sonra bu fakülteleri  Veterinerlik ve Tarım fakülteleri izlemiştir.

Milano Üniversitesi Hakkında

Üniversite, bünyesinde bulundurduğu 8 fakülte ve 2  meslek yüksek okulu ve 2000’den fazla eğitimci kadrosu barındırmaktadır.   Birçok farklı disiplin alanından eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren ve kamu tarafından finanse edilen bir araştırma üniversitesidir. Milano Universitesi lisans ve yüksek lisans düzeyinde 134, doktora derecesinde 21 ve mesleki program alanında toplam 92 program sunmaktadır. Üniversite yıllar içerisinde geliştirdiği araştırma ve öğrenim faaliyetleri ile uluslararası alanında tanınırlığını arttırmıştır. Sahip olduğu öğretim kadrosunun başarıları ile adinden sıkça soz ettiren Milano Universitesi. Nobel Fizik alanında ödül sahibi Riccardo Giacconi ve Enrico Bombieri gibi seçkin Profesörler ile öğrencilerine essiz bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Üniversite, sahibi olduğu  önemli tarihi binaları, miras olarak alınan veya satın alınan koleksiyonları, essiz arşivleri, geniş botanik bahçelerini ve eski Brera Gözlemevi’ni de içeren benzersiz ve dikkat çekici bir sanatsal ve kültürel birikime de sahiptir.

Italya ve Avrupa’da yapmış olduğu bilimsel çalısmalarda sağlamış olduğu fayda ile üstün bir verimlilik başarısı çizmektedir. Milano Universitesi, sahip  olduğu yaklaşık 64.000 öğrencisiyle beraber Lombardy’a bölgesinin en büyük üniversitesi olmak özelliğini taşımaktadır. Milano Universitesi aynı zamanda kendi bölgesi için önemli bir sosyo-ekonomik gelir kaynağı özelliğine sahiptir.

Milano Şehri

Lombardiya bölgesinin başkenti konumunda olan Milano, Avrupa’nın en dinamik ve uluslararası hareketliliğe sahip şehirlerinden birisidir. Modern ve kozmopolit yapısıyla Milano şehri yüzyıllarca boyunca tarih ve sanatıyla, ticaret, moda ve tasarımın başkenti olarak dünya standartlarında ekonomik ve kültürel güç merkezi konumunda olmuştur. Milano aynı zamanda her yıl artan sayıda yaklaşık 20.000 uluslararasi öğrenciyi misafir etmektedir.

Milano Üniversite, Milano sehri merkezindeki önemli tarihi yapılarda ve Milano’nin  Città Studi olarak bilinen bölgesindeki modern binalarda eğitim ve öğretim faaliyetlerinde  bulunmaktadırlar. Üniversite bünyesinde 64000 öğrenci 2000 öğretim kadrosu ve 1947 teknik ve idari personel bulundurmaktadır.

Milano Üniversitesi, Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği’ni oluşturan ve bu kurumda faaliyet gösteren tek İtalyan Üniversitesi özelliğini taşımaktadır. Temel ve uygulamaları bilimler alanında sürdürdüğü çalışmalar ile üniversite ulusal ve uluslararası düzeyde en üst sıralarda yer almaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Milano Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail