Milano’da Üniversite Eğitimi

Bir Bakışta Milano

Avrupa’nın en iyi yüksek öğrenimini almak için Milano’da alanında uzmanlaşmış özel ve devlet üniversitelerinde tasarım, moda, sanat ve bilim alanlarında Milano’da Üniversite Eğitimi alabilirsiniz. Milano’daki öğretim metotları sayesinde, bilimsel araştırmalara ve yenilikçi fikirlere odaklanarak özgür bir akademik ortamda yaratıcı ve bağımsız bir öğrenci olabilirsiniz. İtalya’nın büyüleyici şehri Milano’da eğitim almak ufkunuzda çığır açacak ve profesyonel manada başarıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Milano’da Üniversite Eğitimi

Milano güzel sanatlar ve müzik alanında en iyi eğitimi almak, işletme ya da moda endüstrisinde uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. Ayrıca Milano’daki üniversitelerde ekonomi, hukuk, halkla ilişkiler, iletişim, turizm, gazetecilik gibi popüler bölümleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Yüksek öğrenimin her kademesinde (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) ödüllü üniversitelerde seçebileceğiniz çok sayıda bölüm seçeneği bulunmaktadır. Bilimsel ve teknolojik araştırma ve açık akademik çevre üzerinde güçlü bir odaklanma ile, öğrenciler yenilikçi ve yaratıcı fikirler geliştirmek için gereken her şeye sahip olacaklardır. Ayrıca, tek bir alanda uzmanlaşmak için eğitim veren çok sayıda kısa dönemlik kurslar (özellikle tasarım, moda ve pazarlama) ya da üniversiteler tarafından İtalyanca dil becerilerinizi geliştirme şansı yakaladığınız ve aynı zamanda seçilen bir konu hakkındaki bilginizi tazeleme şansına sahip olduğunuz yaz okulları bulabilirsiniz. Bununla beraber Milano’daki bazı üniversiteler kısa dönemlik kursların yanı sıra sınırlı sayıda uzaktan lisansüstü eğitimi sunmaktadır.

Çoğu üniversitenin eğitim dli İtalyancadır fakat son yıllarda üniversitelerde İngilizce eğitim verilen çok fazla bölüm açılmıştır.

Milano’da Kariyer Fırsatları

Milano Şehri ekonomisindeki önemli alanlar arasında sağlık ve biyoteknoloji, kimya ve mühendislik, bankacılık ve finans konularındaki ileri araştırmalar dışında tekstil ve giyim imalatı da bulunmaktadır. Milano;Pirelli, ButanGas, İtalya borsası, Telecom Italia, Vodafone Italia, Banka Intesa, Cargolux, Versace, Ubisoft, Corso Como, RCS Medya Group ve Unicredit gibi birçok büyük ve başarılı İtalyan şirketine ev sahipliği yapmaktadır. Medya endüstrisinde bulunan Rai ve Mediaset’in  kentte güçlü bir varlığa sahip olması Milano’yu pazarlama ve iletişim alanlarındaki öğrenciler için çekici bir yer haline getirmiştir.

Ayrıca Milano’daki üniversiteler öğrencilere gelecekteki kariyerlerinde yardımcı olacak stajyerlik için fırsatlar sunan yerel önemli şirketlerle yakın çalışmaktadırlar.

Milano’da Yaşam

Milano sadece bir moda başkenti değil, kültür açısından zengin ve aynı zamanda futbol tutkunları için de iyi bir yer ki bu sayede Milano’da Üniversite Eğitimi alanöğrenciler boş vakitlerinde her zaman yapacak bir şeyler ya da ziyaret edecek yerler bulabilirler.

Milano birçok güzel kültürel alanlara, müzelere, katedrallere ve kiliselere ev sahipliği yapmaktadır ki bunlardan bazıları şunlardır:

Duomo Kilisesi (Cathedral), Sforzesco Kalesi, Ulusal Bilim ve Teknoloji Müzesi, “Leonardo da Vinci”, Sinema Müzesi, Milano’s most famous mural, Leonardo Da Vinci’nin Son Aksam Yemeği Tablosu’   Santa Maria delle Grazie Kilisesi, La Scala Opera Binası.

Milano’da Üniversite Eğitimi alan futbol tutukunları, İtalya’nın en ünlü futbol kulüplerinden ikisi olan FC Internazionale ve AC Milan’a ev sahipliği yapan San Siro Stadyumu’nu ziyaret edebilir.

Milano’da Üniversite Eğitimi alan alışveriş ve moda bağımlıları ise , burada  en ünlü İtalyan markalarını bulacakları ve farklı moda etkinliklerinin tadını çıkaracakları için bu şehri çok seveceklerdir.

Navigli, Milano çevresinde gezilebilir ve birbirine bağlı kanallardır ve Milano’da Üniversite Eğitimi alan öğrenciler ve turistler için iyi vakit geçirilebilecek için harika yerlerdir. Milano sanatsal ve geleneksel mağazalar, restoranlar ve kulüpler bakımından çok zengin bir şehirdir. Buradaki barların ‘Aperitivo’ dedikleri, gündüzleri mola vermek ve sosyalleşmek için yaptıkları kendilerine has indirimli saatleri vardır. Kulüpler aynı zamanda Milano’nun gece hayatında önemli bir yere sahip. Birçok ucuz elektronik müzik partilerine katılabilirsiniz.

Milano’da Uluslararası Atmosfer

Milano’da Üniversite Eğitimi, dünyanın her bir yerinden insanlar için kişisel ya da ticari ilişkiler kurmak ve geliştirmek için mükemmel bir ortam sunmaktadır. Milano sehri bir çeşitler uluslararası  iş yeridir. Burası ticaret ve iş için önemli bir Avrupa noktasıdır. Milano nüfusunun %20’den fazlası yabancı veya göçmenlerden oluşmaktadır.

Milano’da Üniversite Eğitimi alırken farklı kültürlerden insanlarla etkileşime girmemek elde değil. Mesela İtalya’daki en eski ve en büyük Çin topluluğu Milano’da yaşamaktadır; 3.000’in üzerinde İngiliz, Amerikan ve Avustralyalı yabancı ise buraya yerleşmiştir.

Milano’da Hava Koşulları

Milano’da hava genellikle tahmin edilebilir. Yazları güneşli ve sıcak, kışları soğuk, ama ara sıra kar yağışlarıyla beraber genellikle sisli ve yağışlıdır. Yıl boyunca olan yağışlı gün sayısı, Avrupa’da en düşük olan şehirlerden birisidir.

Ortalama
Aylık  Gider Tablosu
Konaklama€ 500
Beslenme€ 160
Kıyafet€ 40
Okul Masrafları€ 20
Toplu Taşıma€ 22
Saglik Giderleri€ 30
Telefon ve Internet€ 25
Kültürel Aktiviteler€ 50
Toplam€ 850

Milano’da Yaşam Giderleri

Milano aylık 850-1450 Euro olarak hesaplanan öğrenci yaşam giderleri açısından en pahalı İtalya‘nin şehirlerden birisidir. Aylık bütçenizde büyük fark yaratacak olan kısım, konaklama masrafları olacaktır.

Milano’da Konaklama Giderleri

Milano’da konaklama giderleri aylık 400 ila 1.000 Euro arasındadır. Milano’da Üniversite Eğitimi alırken uygun bir  fiyat bulmak için, ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Milano’da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail