Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Volkanik Dramalar Şehri: Napoli

Ruha dokunan sanatı ve manzarasıyla, sıra dışı kültürel zenginliği ve benzersiz zarifliğin tarihle iç içe geçtiği İtalya’nın eşsiz şaheserine merhaba diyeceğiniz şehir: Napoli. Kitaplıklara fazla gelen geçmişiyle beraber Pompei’ye yaşattığı volkanik dramanın başrolündeki aktif Vezüv yanardağının bulunduğu Napoli, İtalya’nın nüfus açısından 3. en büyük şehridir. Güneyde kalan bu şehir aynı zamanda Campania bölgesinin başkenti olmakla beraber Romalılardan Yunanlılara efsaneler ve mitlerin dolu olduğu bir hikayeye sahiptir. Kraliçe Joan II’nin sevgililerini Nuova Kalesi’ndeki timsahlara atıp atmadığı hikayelerini dinlerken Museo Archeologico’da dünyanın en iyi Pompei resimlerini ve mozaik koleksiyonuna göz atacak ve İtalya’nın olağanüstü bir o kadar da muazzam olan Cappella Sansevero mermer heykeline hayran kalacaksınız.

Zengin volkanik topraklarla ve cömert deniz ile kutsanmış Napoli’de diyetlerinizi unutup, hevesinize boyun eğip en iyi pizzalardan tadacak, istiridyeli makarnalardan sarımsaklı makarnalara kadar yerel tatları takip edip, üzerine en güzel espresso’yu keyifle yudumlayacaksınız. 1990 yılında Dünya Kupası’nda İtalya ve Arjantin arasındaki çeyrek final maçında Maradona’nın ‘Kendi ülkenizde yılın 364 günü yabancı gibi yaşıyorsunuz; oysa ben 365 gün Napoliliyim’ demesi üzerine İtalya karşısında Arjantin’i destekleyen insanların anavatanı olan Napoli ulusal ve uluslararası arenada ticaret anlamında da önde giden şehirler arasındadır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi

UNESCO tarafından Edebiyat şehri ilan edilen Napoli İtalya’da bulunan üniversiteler arasında 34.sırayı alan ve bir devlet üniversitesi olan Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi ile de ün kazanmaktadır. Globalleşme ve kültürel çeşitliliklere açık bir perspektifte bölgesiyle uyumlu mesleki gelişime önem veren; işletme girişimlerine destek veren ve araştırmada bilimselliğe katkı sağlayan Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi 1992 yılında eğitime başlamış olup günümüzde 28.000 öğrencisi ve 16 farklı fakültesiyle öğrencilerine hizmet vermeye devam etmektedir. İsmini ünlü mimar ve mühendis olan Luigi Vanvitelli’den alan bu üniversitenin kampüsü 18. ve 19. yüzyıllarda manastır ve manastır kilisesi olarak kullanılan ihtişamlı binaların olduğu yerde bulunmaktadır.

5 farklı noktada kampüsleri bulunan Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi şehrin en eski hastanesinin de içinde bulunduğu tıp fakültesi ile de bu alanda adından oldukça söz ettirmiştir. İngilizce öğretim dilinde de dersler verilen tıp fakültesinin başarısının yanı sıra Aversa’da bulunan Politeknik Okulu’ndaki mimarlık eğitimiyle de İtalyan yüksek öğreniminde üst sıralardadır.

Hukuktan ekonomiye, mühendislikten tıpa kadar her alanda çok farklı seçenek sunan Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi eğitim kalitesini ve öğrenci servislerini her zaman üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Akademik sistemde kendine yer bulmak isteyen öğrencileri de düşünen Luigi Vanvitelli Üniversitesi yüksek lisans ve doktora derecesinde de en iyi eğitimi sağlayan üniversiteler arasındadır. İşe yerleştirme merkezi ile öğrencilerine kariyer seçeneklerini değerlendirmesinde destek olan Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde eğitim ücretleri senelik 775 ile 3000 Euro arasındadır.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Lisans Programları

Üretim ve hizmet sektörünün pratik gerekliliklerini içeren lisans dersleriyle gelecekteki üretken mesleklerle bütünleşmeyi amaçlayan Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde birçok farklı seçenekleriniz olacaktır:

– İşletme Yönetimi

– Ekonomi ve Ticaret

– Hukuk

– Biyoteknoloji

– Eczacılık

– Turizm

– Siyasal Bilimler

– Tıp

– Diş Hekimliği

– Mimarlık

– Mühendislik Bölümleri

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

– Ekonomi ve Finans

– Klinik Psikoloji

– Biyoloji

– Uluslararası İlişkiler

– Elektrik Mühendisliği

– Makine Mühendisliği

– Mimarlik

– Uzay Mühendisliği

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nde Öğrenci Yaşamı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezi ile size turistik açıdan verdiği zevkin yanında ‘Ben bu şehirde yaşayabilirim.’ dedirtecek samimiyeti bulacağınız Napoli’de diğer İtalya şehirlerine nazaran daha uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz.

Ünlü meydanı Piazzo Plebistico’da tarihi ve kültürü koklarken, Napoli krallarının kullandığı Barok tarzın eseri olan Palazzo Reale sizi selamlayacaktır. Alışveriş tutkunlarını da unutmayan Napoli, Via Toledo caddesi ile ünlü markalardan sayısız küçük butik mağazalara kadar her şeyi ayağınıza getirmektedir. Pizzanın anavatanında arkadaşlarınızla beraber yoğun bir günün ardından içli köfteye benzeyen arancini’lerden yumurtalı hamur işi olan panino napoletano’ya kadar birçok lezzetle kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Uluslarası arkadaşlarınızın kolundan tutup müzisyenlerin, yazarların ve entellektüellerin bir kadeh şarap eşliğinde doyumsuz muhabbetler yaptığı Piazza Bellini’de bohem ortamın keyfini çıkarabilir, jazz konserlerinde doyasıya eğlenebilirsiniz.

Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi’nin sunmuş olduğu sportif ve sosyal aktivitelerle asla sıkılmayacağınız Napoli’de aylık ortalama 250-500 Euro arası konaklama gideriniz olacaktır. Ortalama her şey dahil 850 Euro’ya giderlerinizi karşılayacağınız bu şehirde birçok uluslararası festivallere de katılma fırsatı yakalayacaksınız. 

Kariyerinizin her anında size destek olacak Luigi Vanvitelli Üniversitesi ile İtalya’da eğitim fırsatını yakalamak için bizimle iletişime geçin!

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Napoli Luigi Vanvitelli Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail