Napoli’de Üniversite Eğitimi

Napoli, İtalya’da Yurtdışı Eğitimi, sizi dünyanın en eski yerleşimi olan şehirlerinden birine götürür. Çoğu kişi Napoli’yi düşündüğünde, akıllarına hemen bu şehirde doğduğu için pizza gelir, ancak bu, Napoli’de Üniversite Eğitimi almayı düşünmenizin tek sebebi olamaz. Özgün tarihi, sanatı, mimarisi, arkeolojik kalıntıları ve Güney İtalya’nın batı kıyısındaki muhteşem ortam arka planınızken, Napoli’yi keşfederken akademik anlamda kendinizi geliştirmekten daha iyi ne olabilir?

Neden İtalya, Napoli’de Üniversite Eğitimi Düşünelim?

Kentsel bir çevrede büyüdüyseniz, Napoli Körfezi’nde okumaktan daha çekici ne olabilir? İki volkanik bölge arasında (Vezüv Yanardağı ve Phlegraean Çayırları), yakındaki Capri ve Procida ve Ischia adaları ile Napoli’de Üniversite Eğitimi programı sizi muhteşem bir Akdeniz ortamında konumlandırır.

Manzara

Posillipo tepesinde doğal bir park olan Parco Virgiliano’da(Napoli Körfezi’ne bakan bir dizi teras) “her şeyin üzerinde” hissedeceksiniz;. Manzaralar arasında Amalfi ve Sorrento kıyıları, Vezüv Yanardağı, Gaiola Körfezi ve Pollione Amfi tiyatrosu bulunmaktadır.

Tüneller

Napoli şehrinin altında bulunanlar, yeraltı jeotermal bir bölge ve asırlar boyunca açılmış olan ve gezebileceğiniz tünellerdir; Ayrıca Pompei’ye gitmeniz gerekir – arkeoloji meraklıları bu sizin için!

Köşkler

Napoli görkemli köşkleriyle bilinir, 1816’da inşa edilen Neoklasik Köşk Floridiana’ya uğrayın. Veya 1780’lerde Kral 4. Ferdinand tarafından inşa edilen Villa Communale’de gezinin.

Napoli’de Üniversite Eğitimi

Birçok yüksek öğretim enstitüleri ve araştırma merkezleri ile tanınan, Napoli 2. Federico Üniversitesi, 1224 yılında kuruldu ve dünyanın en eski devlet üniversitesi olduğuna inanılıyor; Thomas Aquinas en önemli mezunlarından biriydi.

Gezinti

Derse yürümek mümkün olsa da Napoli tramvayları, otobüsleri, füniküler (kablolu raylı sistem), troleybüsleri ve dekoratif metro istasyonları ile dikkat çekiyor. Garibaldi Meydanı, ana tren istasyonunu (Naploli Centrale) bulabileceğiniz yerdir, insanlar küçük arabalarla ve mobiletlerle de dolaşırlar; ancak bilginiz olsun, Napoli’nin sokakları dar olmasıyla meşhurdur. Dünyada yayalar için tek yönlü bir cadde açan ilk şehirdir!

Sanat

Napoli’de Üniversite Eğitimi, bazı Ortaçağ, Barok ve Rönesans kiliseleri, kaleleri, tiyatroları ve sarayları ile etkileşime geçmenizi sağlar. Yine dikkat çeken bir şey de Napoli’nin 1743 yılına kadar uzanan Capdimonte porselen sanat geleneğine ev sahipliği yapmasıdır.

Napoli Mutfağı

Napoli, pizzanın evi olarak kabul edilir, ancak aynı zamanda şarap, ragu soslu spagetti, parmigiana di melanzane, gelato, zeppole, struffole ve limoncello (limon likörü) ile de dünyaca ünlüdür. Evet, her sene yapılan bir pizza festivali vardır.

Kahve

Derse kalkmak sizin için bir mesele ise, Napoli’de iyi kahve sıkıntısı yoktur; Genellikle geleneksel Napoliten çevirmeli cezvede yapılır. Sabah kahveniz asla eskisi gibi olmayacak!

Müzik ve Dil

Napoli lehçesi farklıdır, bu nedenle yeni arkadaşlar edinmeye başlarsanız, İtalyancanın güney markasını öğrenirsiniz; neyse ki müzik dili sınırları geçebiliyor. Bu bağlamda, ilk 6 telli gitar Napoli’de yaratıldı ve tahmin edebileceğiniz gibi, operaya gitmek için harika bir yer.

Festivaller ve Eğlence

Napoli şehri partileri sevmesiyle bilinir; Ravello Festivali gibi gösteri sanatları festivallerinden Ethnos Festivaline, caz festivallerine ve Napoli Film Festival’ine ve ücretsiz etkinlikleri, sergi ve performanslarıyla diğer birçok festival ve açık hava programlarına… Boş zamanlarınız dolacak! 

Napoli’de Üniversite Eğitimi

Belirlemeniz gereken tek şey ne zaman (dönem, yıl) ve ne (hangi dersleri) almak istiyorsunuz. Lisans ve Yuksek Lisans sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Napoli’de Üniversite Eğitimi alarak çevredeki alanları veya ilgi çekici yerleri görebilirsiniz. Amalfi Kıyısına çok yakınken, Napoli’de Üniversite Eğitimi almak, üniversite bittikten sonra da uzun süre hatırlayacağınız lezzet ve çekiciliğe sahip, denize yakın tarihi bir şehre erişmenizi sağlar.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Napoli’de Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail