Niçin İtalya’da Eğitim Almalısın?

İtalya, Avrupa’nın refah seviyesi en yüksek ve en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir. Bu nedenle diğer ülkeler tarafından çokça tercih edilmekte ve göç almaktadır. Bunun yanı sıra üniversite okumak isteyen öğrencilerinde sıklıkla tercih ettiği bir ülkedir İtalya.

İtalya’da Okuyoruz olarak, bu yazımızda ‘’Niçin İtalya’da eğitim almalısın?’’ sorusuna alternatif cevaplar bulacağız.

İtalya’nın köklü, prestijli ve başarılı dans akademileri, müzik, sanat ve üniversitelerinde sunulan kaliteli eğitim, öğrencilerin İtalya’yı seçmelerinde en büyük etkendir. İtalya’daki okulların çoğunda kaliteli eğitimin yanında farklı birçok bölümü de barındırmasıyla öğrencilere büyük bir fırsat sunmaktadır.

İtalya’daki üniversitelerde en çok tercih edilen bölümler başta Tıp, Mimarlık, Mühendislik, Ekonomi, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilimler, Hukuk, Psikoloji ve Sosyoloji gibi programlardır. Aynı zamanda uluslararası öğrenciler tarafından özellikle moda tasarımı ve sanat alanlarında ki programlarda çokça tercih edilmektedir.

Niçin İtalya’da eğitim almalısın? sorusunun başka birçok sebebi ise;

  1. İtalyanca Avrupa’nın en çok konuşulan dilleri arasındadır. Bu ülkede kaldığınız süre boyunca İtalyancanızı geliştirerek İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dile ana dil seviyesinde hakim olma fırsatı yakalarsınız. 
  2. İtalya, birçok öğrenci için ekonomik açıdan çok iyi üniversitelere sahip bir ülkedir.
  3. İtalya, ilk 500’de en çok üniversiteye sahip 3. Avrupa ülkesidir.
  4. Öğrenciler İtalya’da moda, sanat ve kültürün iç içe olduğu bir ortamda eğitim almaktadır.
  5. İtalya, harika turistik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır.
  6. Türk mutfağına oldukça benzer bir mutfak kültürüne sahip bir ülkedir.
  7. İtalya’da okurken öğrenciler düşük okul harçlarının yanında burs alma imkanlarından da faydalanabilmektedir.
  8. İtalya’da lisans ya da master eğitimi alırken üniversite yurtlarında, özel öğrenci yurtlarında, öğrenci evinde ya da aile yanında konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz.
  9. İtalyan halkı sıcakkanlı Akdeniz insanlarından oluşur. Bu nedenle kendinizi tamamen yabancı bir çevrede hissetmezsiniz. Sıcakkanlı yapılarıyla kendinizi rahat hissetmenizi sağlarlar. 
  10. Türkiye’ye olan yakınlığı nedeniyle İtalya’yı  üniversite eğitimi için seçen öğrenciler adaptasyon sorunu yaşamadan kolaylıkla eğitim hayatlarına odaklanabilmektedir.

Haydı şimdi sizde dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan İtalya’da, dünyanın en köklü üniversitelerinde eğitim alma şansı yakalayın!..

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Niçin İtalya’da Eğitim Almalısın? hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail