Padova Üniversitesinde Psikoloji Eğitimi

İtalya’da Psikoloji eğitimi almak için en iyi üniversite Times Higher Education sıralamasına göre kuşkusuz Padova Üniversitesidir. İngiliz merkezli Times Higher Education, uluslararası düzeyde en prestijli ve kaliteli akademik sıralama verilerini oluşturan sistemlerden biridir. 

Psikoloji programı Padova Üniversitesi’nde Times Higher Education verilerine göre, İtalya’da üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Aynı zamanda Padova Üniversitesi Times Higher Education 2019 akademik sıralama verilerine göre, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında bulunmaktadır.

Psikolojinin bilimsel alanıyla ilgili olarak yapılan araştırmalara göre, Padova Üniversitesi Times Higher Education sıralamasında dünyanın en iyi üniversiteleri arasındaki sıralamada alt seviyede yer almaktaydı. Ancak son araştırmadan bu yana, Padova Üniversitesi konumunu yaklaşık 50 arttırmıştır. Ayrıca Üniversite, İtalya’da birinciliği ve Dünya’da 67. sıraya yükselmiştir. Bu sonuç, Üniversitenin araştırma, eğitim ve uluslararasılaştırma yatırımlarını sürdürme konusundaki birleşik çabasından kaynaklanmaktadır.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Padova Üniversitesi, hem genel hem de bireysel disiplin alanlarının sıralamasındaki konumunu kademeli olarak geliştirmiştir. Bu bağlamda, Psikolojinin bilimsel alanı 100 yıllık tarihini kutlamaktadır. 1919 Mayıs’ında Prof. Vittorio Benussi, bu disiplinin ilk akademik dersini Padua Üniversitesi’nde vermiştir. Padova Üniversitesi rektörü Rizzuto; bu durumun bir tarihi başarı olduğunu söylemektedir.

Padova Üniversitesinde Psikoloji Eğitimi Almanızın Avantajları;

Padova Üniversitesinde Psikoloji eğitimi almayı düşünen öğrencilerimiz, beyin ve davranış, gelişim psikolojisi, örgütsel psikoloji, sosyal psikoloji ve iletişim, klinik psikoloji ve sağlık psikolojisi gibi psikoloji bölümünün ana konuları üzerine çalışmalar yapacaklardır. Üniversitenin hedefi, her öğrencinin sorgulamayı bilmesini, eleştirel bakış açısı elde etmesini ve uluslararası bir yaklaşım kazanmasını sağlamaktır.

İtalya’da Psikoloji eğitimi almanız İtalyanca öğrenmenizin yanı sıra İngilizce bilginizide geliştirmenize katkı sağlayacaktır. Ayrıca İtalya’da Psikoloji bölümünde ki eğitiminizi dünya çapında en prestijli üniversitelerden biri olan ve öğrencilerine kaliteli bir eğitim veren Padova Üniversitesinde alarak, kariyerinizde ki başarınızı arttırabilirsiniz.

Avrupa’nın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan İtalya’da üniversite eğitim maliyetleri diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça uygundur. Öğrenciler, Psikoloji bölümü için ortalama 700 ila 3000 euro arasında bir ücret ödemektedir.

Padova Üniversitesinde Psikoloji eğitimi almanızın bir güzel tarafıda mezun olan öğrencilerine tüm Avrupa’da geçerli olan ‘’mavi diploma’’ vermesi ve iş birliği içerisinde olduğunu şirketlerde staj ve iş imkanı sağlamasıdır.

Padova Üniversitesi bünyesine öğrencilerini Skype mülakatı yaparak kabul etmektedir. Mülakatta başarılı olan öğrenciler Padova Üniversitesinde 3 yıl boyunca İngilizce Psikoloji eğitimi alabilmektedir. SAT skoru olan öğrencilere üniversite kabulünde öncelik verilmektedir.

İtalya’da Okuyoruz firması, Padova Üniversitesine en çok öğrenci yerleştiren danışmanlık şirketidir. Üniversitenin Psikoloji bölümü dışında birçok bölümüne de öğrencilerinin kabullerini almıştır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Padova Üniversitesinde Psikoloji Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail