Padova’da Okumak İçin 10 Neden

Neden Padova’da Okumalıyız?

Büyük arzum için Padova’yı görmem gerekti, sanatın öncüsünü gördüm, getirildim… ve Padova’ya geldim, çünkü o derinlerde bir sığ boşluk bırakıyordu ve o susuzluğunu gidermek istiyordu. (William Shakespeare, The Taming of the Shrew)

Padova’da Okumak İçin 10 Neden

1-Geniş Ders Seçenekleri

Farklı bölümler arasındaki bağlantıların dinamik ve motive edici bir öğrenme ortamı oluşturduğu Padova geniş ve kapsamlı bir program portföyü sunmaktadır.

2- Üstün eğitim

Padova Üniversitesi dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasındadır. Ayrıca İtalya’da en iyi eğitim veren üniversite olarak tanınmaktadır. (İtalya Üniversite Bakanlığı Ajansı ve Üniversite Performansını Değerlendirmekten Sorumlu Araştırma Kurumu’nun 2018 değerlendirmesine dayanarak) Mezunların mesleklerinde zekice başarılı olmalarını sağlamak için sağlam bir akademik geçmiş ve mükemmel bir eğitim sağlar. Pisa Üniversitesi birçok bölümde olduğu gibi Tıp alanında da İtalya’nın en iyi okullarından bir tanesidir.

3-Araştırmada Öncü

Uluslararası Bir Üniversite: Padova Üniversitesi dünyanın en çok alıntı yapılan üniversitelerinden biridir. Akademik personel küresel zorluklarla mücadele eden ve bilgi, bilim ve toplumun gelişimini destekleyen çığır açan araştırmaları geliştirmektedir. Üniversite, araştırma alanında kalitesiyle İtalya’daki en iyi üniversite olarak kabul edilmektedir.

4-Hizmet kalitesi

Öğrencilerin% 90’ı Padova Üniversitesi’ndeki akademik kariyerlerinden ve öğrenci servislerinden oldukça memnunlar.

5-Avrupa’nın En Eski ve En Ünlü Üniversitelerinden Birisidir

Çalışma ve düşünce özgürlüğünü yaymak amacıyla 1222 yılında öğrenciler ve öğretim görevlileri tarafından kurulmuştur.

6-Uluslararası Bir Topluluğa Sahip

Büyük ve canlı bir uluslararası personel topluluğu, öğrenci ve mezunlar üniversite misyonunun küresel düzeyde gelişmesini desteklemektedir. Üniversite önde gelen uluslararası ağlara katılmaktadır ve akademik kadrosu dünyanın her yerinden öğretim görevlileri içermektedir. Öğrenciler uluslararası müfredattan ve yurtdışındaki çok sayıda değişim fırsatından yararlanabilmektedirler.

7-Finansal Teşvikler

Padova’nın eğitim ücretleri diğer üst düzey üniversitelere kıyasla oldukça uygundur. Padova Üniversitesi, uluslararası öğrencilere eğitim ücretlerini ve yaşam masraflarını destekleyen çok sayıda burslar vermektedir.

8-Öğrenci Merkezli Bir Şehir

Şehir ve kampüsün iç içe olmasıyla beraber, üniversite eşsiz bir öğrenme ortamı sağlar ve kasaba ve yerleşimi ile iç içedir. Araştırma merkezleri ve fakülteler kentin her tarafında bulunmaktadır ve öğrencileri yerel nüfusun % 30’undan fazlasını oluşturmaktadır.

9-Eşsiz Bir Ortama Sahip

Padova, İtalyan sanat, kültür ve yaşam tarzının en iyi yansıtan, konuksever ve büyüleyici bir şehirdir. Tarih, kültür ve sanatı her sektörde gelişen işletmelerle birleştirmektedir.

10-Stratejik Pozisyon

Kullanışlı hava, demiryolu ve karayolu bağlantılarıyla Padova İtalya’daki şehirlerle ve yurt dışındaki uluslararası şehirlerin ana şehirleri ile her zaman bağlantıda kalmaktadır.

Padova Nerededir?

Kuzey-doğu İtalya’nın kalbinde ve Venedik’e 40 km’den daha az bir mesafede yer alan Padova, 3.000 yıldan fazla geçmişe sahip olmasıyla İtalya’nın en güzel şehirlerinden biridir.

Giotto tarafından boyanan freskleri ile Scrovegni Şapeli, Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan Prato della Valle, sütunsuz dünyanın en büyük salonu olan Palazzo della Ragione, dünyanın en eski üniversitesi ve botanik bahçesi, UNESCO Dünya Mirası listesindeki meydanları, sarayları ve müzeleriyle Padova her yıl binlerce turistin takdirini kazanan zengin bir kültüre sahiptir.

Padova çok geniş bir bisiklet yolu ağı ve öğrenciler için özel indirimlerle çoklu bisiklet paylaşım seçenekleri sunmaktadır.

Üniversite ile olan yakın bağları sayesinde, Padova yıl boyunca sanat, müzik, tiyatro, sinema ve spor alanlarında sayısız etkinlik sunan canlı ve dinamik bir şehir olarak ön plana çıkmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Padova’da Okumak İçin 10 Neden hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail