Pavia Üniversitesi

Pavia Üniversitesi Tarihi

Pavia Üniversitesi, 1361 yılında kurulmuş İtalya’nın ve Avrupa’nın en eski  üniversitelerinden biridir.

Bugün, İtalya’dan ve dünyadaki pek çok farklı ülkeden akın eden 24.000 öğrenciye hitap etmektedir. Öğrenciler 80’den fazla lisans programı, 42’den fazla yüksek lisans programı ve yaklaşık 20 doktora programı arasından seçim yapabilirler. Bunlar, üniversitenin 30 kütüphanesinin tamamladığı 18 bölüm boyunca sunulmaktadır.

Üniversite, birçok ülkeden uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Tamamen İngilizce olarak verilen birçok lisans ve yüksek lisans bölümü bulunmaktadır. Üniversite, İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilir ve öğrenciler uluslararası öğrencileri Erasmus, lisans ve yüksek lisans eğitimi için tercih ederler.

Pavia Üniversitesi Nerede?

Üniversite, Milano’ya 35 kilometre mesafede bulunan Pavia şehrindedir. 20. yüzyıla kadar Milano’da ve Lombardiya bölgesinde bölgesinde bulunan en büyük üniversiteydi. Kampüsleri şehir merkezinde ve şehre yakın (merkezden 10 dakikalık mesafede) bir lokasyonda bulunmaktadır.

Pavia Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Pavia Üniversitesi sıralarından Volta pilinin mucidi ünlü fizikçi Alessandra Volta, Nobel ödüllü ve ismi hücre organellerinden birine verilen Camillo Golgi, ünlü anatomi profesörü Antonio Scarpa ve daha nice bilim insanları geçmiştir. Üniversite kampüsünü gördüğünüzde bilim eserleri ortaya koyarken hissettikleri motivasyonu hissedeceksiniz.

Pavia Üniversitesi Yurt İmkanları

Şehrin farklı noktalarına dağılmış birçok yurtla öğrencilerine hizmet vermektedir. Yurtlar şehrin birçok noktasına dağılmış birçok tarihi yapıdan oluşmaktadır. Oda tipleri genellikle tek kişilik, koridorda bulunan mutfak ortak kulanıma açık şekildedir.

Pavia Üniversitesi Burs İmkanları

Üniversite öğrencilerine hükümet bursu alma imkanı tanınmaktadır. Yıllık 2000-5200 Euro arasında değişen miktarlarda verilen burslar, yaşam giderlerinizin tamamını karşılamasa da eğitim hayatınıza katkı yapacağı kesindir. İtalya’da burslu eğitimle ilgili detaylı bilgi için yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Pavia Üniversitesi’nde Lisans Okumak

Üniversite, Türkiye’den gelen öğrenciler tarafından daha çok tıp eğitimi için tercih edilmektedir. Uluslararası kalitesi yüksek ve tamamen İngilizce olarak sunulan tıp eğitimi birçok ülkeden de öğrenci çekmektedir.

Pavia Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Okumak

Üniversite, yüksek lisans alanında tamamen İngilizce olarak Mühendislik, Siyasal Bilimler ve  Psikoloji alanlarında eğitim sunmaktadır. Pavia Üniversitesinde Türk öğrenciler genellikle Psikoloji yüksek lisans programlarını tercih etmektedir.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Pavia Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail