Pisa’da Eğitim Almak İçin 5 Neden

Neden Pisa’da Eğitim Almalısınız?

Pisa, güzel Piazza del Miracoli’de (“Miracles Meydanı”) yükselen eğik kule ve en ünlü bilimsel deneylerinden birini kulenin tepesinden saygın bir şekilde yapan ünlü bilim adamı Galileo Galilei ile çok ünlüdür. Pisa popüler bir turistik yer olmakla kalmayıp, aynı zamanda öğrenci olmak için de harika bir şehirdir.

Peki neden Pisa’yı seçmelisiniz? Bunun birçok nedeni var, ama burada başlangıç için en önemli beş neden var:

1. Mükemmel Üniversiteler

Universita di Pisa, Scuola Normale Superiore ve Sant’Ana Okulu’ndan oluşan Pisa Üniversite Sistemi, Avrupa’nın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

2. Öğrenci Şehri Olması

Pisa büyük bir metropol olmayabilir, ancak yalnızca Pisa Üniversitesi’nde bile 50.000’den fazla öğrenci bulunmasıyla tam bir öğrenci şehridir. Böylece, çok fazla yakın arkadaş edineceğiniz bu şehirde seyahat ederken sürekli tanıdığınız insanlarla karşılaşacaksınız. Bu durum sizin Pisa’da eğitim almak için 5 neden inizden en önemlisi olabilir. 

3. Stressiz Seyahat

Kalabalık toplu taşıma araçlarına sıkışmak ya da zamanında derse yetişmek için koşmak yerine, yol boyunca tarihi dar sokakların ve Arno Nehri manzarasının tadını çıkararak yürüyebileceğiniz ya da bisiklete binebileceğiniz bir şehir hayal ettiğinizde aklınıza Pisa gelmelidir.

4. Rahat ve Samimi Bir Yaşam Tarzı

Pisa’daki öğrenci nüfusunun çoğunluğu, Vettovaglie Meydanı’ndaki bir masada oturmak, soğuk bir içecek yudumlamak ve bir günlük dersin sonunda hafif bir sohbetle gevşemek dışında başka hiçbir şeyden hoşlanmaz. Aslında, zaman zaman meydanlarda buluşmak ve atmosferin tadını çıkarmak, Pisa’nın eğlenmenin en iyi yoludur. En güzel meydan Scuola Normale Superiore’un bulunduğu ve sık sık bir müzisyenin sahne aldığı yer olan Cavalieri Meydanı’dır.

5. Gece Hayatı

Büyük bir kulüp beklememelisiniz, ancak çok daha küçük eğlence mekanları olup ve şehrin tarihi merkezinde hafta sonu akşamlarında, canlı Corso Italia caddesinin etrafında toplanmış birçok insan bulabilirsiniz. Ve elbette, bu kadar çok öğrenciyle birlikte her zaman gidilecek bir parti vardır!

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Pisa’da Eğitim Almak İçin 5 Neden hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail