Politecnico Di Milano Üniversitesi

İtalya’nın en büyük şehirlerinden Milano’da bulunan ve 1863 yılında kurulan Politecnico di Milano, yaklaşık 45.000 öğrencisi ile Avrupa’nın en seçkin teknik üniversiteleri arasındadır. Aynı zamanda mühendislik, mimarlık ve tasarım alanında İtalya’nın en büyük üniversitesidir. Üniversitenin Milano’da ve Milano yakınında bulundan Lecco, Cremona, Mantova ve Piacenza şehirlerinde yedi kampüsü vardır.

Neden Politecnico Di Milano Üniversitesi’nde Eğitim Görmelisiniz?

Eğitimde en iyi standartları sağlamayı amaçlayan Politecnico di Milano için AR-GE çalışmaları merkezi bir rol oynar. AR-GE kuruluşları ve önemli Avrupa fonlarına olan bağlantısı ve donanımlı laboratuarlarıyla teknik bir üniversitenin sunabileceği tüm imkanları sunmaktadır. Politecnico di Milano, tüm lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık eğitimleri gibi tüm alanlarda birçok yenilikçi gelişmeye öncülük etmiştir. Lisansüstü akademik eğitimlerin neredeyse tamamı İngilizce olarak verilmektedir. Bu yüzden 100’den fazla ülkeden gelen ve giderek artan sayıda uluslararası öğrenci için Politecnico Di Milano gerçek bir cazibe merkezidir.

Politecnico Di Milano Üniversitesi’nde Öğrenim Görmüş Tanınmış Kişiler

Politecnico di Milano’nun mezunları arasında Pritzker ödüllü mimar Renzo Piano ve dünyanın en iyi mimarları arasında gösterilen Aldo Rossi, Nobel Kimya Ödülü sahibi  Giulio Natta gibi ünlü isimler bulunmaktadır. 

Uluslararası İşbirliği Alanında Politecnico Di Milano Üniversitesi

Politecnico di Milano seçkin, yetenekli öğrenciler için müfredat dışı aktivitelerle yeni nesil bir Mühendis yetiştirmeyi hedefleyen, Avrupa’nın önde gelen beş teknoloji üniversitesi arasında stratejik bir ittifak olan IDEA League‘in üyesidir. IDEA League, Imperial College London (Birleşik Krallık), Delft Teknoloji Üniversitesi (Hollanda), ETH Zürih (İsviçre), RWTH Aachen Üniversitesi (Almanya) ve Politecnico di Milano’nun üyesi olduğu akademik bir işbirliği kuruluşudur. Bunun yanında daha birçok uluslararası kuruluş ve üniversiteyle iş birliği içinde olan Politecnico Di Milano, birçok 100’den fazla milletten öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır. 

Dünya Üniversiteler Sıralamalarında Politecnico Di Milano Üniversitesi

Politecnico Di Milano birçok sıralama kuruluşuna göre hem teknik alanda hem de genel sıralama olarak İtalya’nın en iyi üniversitesidir. Yüksek lisans programlarının neredeyse tamamı İngilizce olarak veirlmektedir. 

QS 2019 sıralamalarına göre Politecnico Di Milano dünyada 156. sıradadır. Bu sıralamayla İtalya’nın en iyi üniversitesidir. Mühendislik ve teknoloji alanında ise dünyanın en iyi 16. Avrupa’nın ise en iyi 6. üniversitesidir. 

Politecnico Di Milano Üniversitesi’nde Nasıl Okuyabilirsiniz?

Politecnico Di Milano Üniversitesi’nin yüksek lisans programlarının neredeyse tamamı İngilizcedir. Politecnico Di Milano Üniversitesi’nde okuyabilmek için B2 seviyesinde dil belgeniz bulunması gerekmektedir. İtalya’da İngilizce eğitim alabilmeniz için sizden herhangi bir İtalyanca dil belgesi istenmemektedir. Bunun yanında mezuniyet ortalamanızın 3,00 ve üzerinde olması şartı bulunmaktadır. Bunun en önemli sebebi dünyanın en iyi teknik okullarından biri olarak gösterilen Politecnico Di Milano Üniversitesi’nin eğitim kalitesini yüksek tutmaktır.  

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Politecnico Di Milano Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail