Politecnico Di Milano

İçerikler

1863 yılında kurulan Politecnico di Milano Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda Politecnico di Milano, Mühendisleri, Mimarları ve Endüstriyel tasarımcıları eğiten bilimsel-teknolojik bir üniversite olarak tanımlanmaktadır.

Üniversite her zaman öğretim ve araştırmasının kalitesi ve yeniliğine odaklanmıştır. Ayrıca deneysel araştırma ve teknolojik aktarım yoluyla iş dünyası ve üretken dünya ile verimli bir ilişki geliştirmektedir.

Politecnico di Milano, 2020’ye kadar QS Dünya Üniversitesi Sıralamasına göre Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım alanında ilk İtalyan üniversitesi ve ilk 20’de yer alan bir  dünya üniversitesi olmuştur.

QS tarafından hazırlanan üniversite sıralaması, Mühendislik ve Teknoloji kategorisinde dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasında Politecnico’yu doğrulamaktadır. 2019’dan bu yana sabit olan Mimarlık’taki mükemmel sonucun (7.sıra, geçen yıla göre +4) ve Tasarım’da ki olağanüstü sonucun (6. sıra) altı çizilmelidir.

Mühendislik alanını ayrıntılı olarak inceleyen Kimya Mühendisliği (dünyada 34, 2019 ile karşılaştırıldığında +10) ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (17. sırada, 2019 ile karşılaştırıldığında +6) özellikle büyürken, İnşaat ve Yapı Mühendisliği de gelişmeye devam ederek 7. sırada yer almaktadır.

İtalya’da Politecnico, hem sıralamada hem de Mimarlık ve Tasarımda dikkate alınan tüm Mühendislik alanlarında mutlak bir ilk olarak onaylanmıştır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Politecnico Di Milano ve İtalya hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail