Polito Mühendislik ve Tasarım Sınav Takvimleri

Polito Mühendislik ve Tasarım Bölümleri Sınav Takvimleri

Polito’da Mühendislik ve Tasarım bölümleri için gerçekleştirilen giriş sınav takvimi açıklandı.

2020-2021 Akademik Dönemi İçin Politecnico di Torino Mühendislik ve Tasarım Sınav Tarihleri Şu Şekildedir:

17 Mart 2020
22 Nisan 2020
21 Mayıs 2020
15-16 Temmuz 2020
26-27 Ağustos 2020
15 Eylül 2020

Politecnico di Torino Mühendislik Eğitimi Almak İçin Gerekli Şartlar

Genel olarak İtalyan üniversitelerine giriş için 12 yıllık temel eğitimi almak ve YKS sınavında barajı aşmak yeterlidir.

İngilizce mühendislik  eğitimi veren üniversitelere giriş için ayrıca Politecnico Di Torino Üniversitesi kendi bünyesinde 42 soruluk bir giriş sınavı uygulamaktadır. Bu sınavdan geçerli puan almak gerekmektedir. Aynı zamanda IELTS’ten de 5.5 skoru yani B2 düzeyinde bir dil belgesi istenmektedir.

Politecnico di Torino Üniversitesi İngilizce Mühendislik Bölümleri

  • Otomotiv Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Elektronik ve İletişim Mühendisliği
  • Mekanik Mühendisliği

İncelemeler

  • Denemeler
  • Birebir Özel Ders
  • Grup Dersleri
  • Sömestr Hazırlık Kursu
  • Yaz Hazırlık Kursu
  • İtalya’da Okuyoruz ile Polito’da Mühendislik ve Tasarım Sınavlarına Hazırlık

İtalya’da Okuyoruz olarak en çok öğrenci yerleştirdiğimiz üniversitelerden birisi Torino Teknik Üniversitesidir. Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinin organizasyonu için öncelikle bir seviye tespit sınavı yapmaktayız. Ondan sonra öğrencimiz dilerse, kurumumuzun düzenlediği, sınava yönelik özel ya da grup derslerine katılabilir. Bu üniversiteye hazırlanan her öğrencimize danışmanlık hizmeti kapsamında hazırlık kitaplarını ücretsiz olarak vermekteyiz.

Mühendislik ve Tasarım Sınavlarına Hazırlık Müfredatı

Politecnico Di Torino Mühendislik sınavında;

Fizik,
Matematik,
Mantık gibi konular yer almaktadır.

Polito Mühendislik ve Tasarım bölümleri için değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle mühendislik eğitimini İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Dilerseniz dersleri İngilizce olarak veya İtalyanca olarak almanız mümkündür.

Politecnico di Torino Tasarım Eğitimi Almak İçin Gerekli Şartlar

Genel olarak İtalyan üniversitelerine giriş için 12 yıllık temel eğitimi almak ve YKS sınavında barajı aşmak yeterlidir.

Ingilizce tasarim eğitimi veren üniversitelere giriş için ayrıca Politecnico Di Torino Universitesi kendi bünyesinde 42 soruluk bir giriş sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavdan geçerli puan almak gerekmektedir.

Politecnico Di Torino Tasarım Sınavında;

Matematik
Mantık
Genel Kültür
Okuduğunu Anlama
Tasarım gibi konulardan sorular gelmektedir.

Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle Politecnico di Torino Tasarım bolümünde eğitim almak ve İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavına hazırlamaktayız.

Diğer Hizmetlerimiz

Öğrencilerimiz sınav için İtalya’da geldiklerinde onların karşılanması ve kalacak yerin ayarlanması gibi konularda da hizmet sunmaktayız. Kesin kayıt sürecindeyse öğrencilerimizin okul kaydını bizzat biz tamamlıyor, onlara tüm İtalya’daki bürokratik işlemlerinde, üniversiteye kayıt işlemlerinde, oturma izni ve sağlık sigortası başvurusunda, banka hesabının açılmasında destek olmaktayız. Bu alanda en kapsamlı hizmet sunan danışmanlık şirketiyiz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Polito Mühendislik ve Tasarım Sınav Takvimleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail