Roma’da Eğitim Almanız İçin En İyi 5 Sebep

Üniversite yıllarınız entelektüel keşif için bir fırsattan daha fazlası olmalıdır. İtalya’nın Roma kentinde eğitim almayı seçmeniz, size sadece zengin kültürel geleneklere dayanan modern bir Avrupa başkenti olmayan, aynı zamanda keşfedilecek binlerce yıllık tarihi ile inanılmaz bir yaşam müzesi olan bir şehrin bir parçası olma fırsatını da sağlayacaktır.

1.Roma’nın Zengin Kültürel Geleneklerini Keşfedin

Roma, diğerlerine benzemeyen farklı bir şehirdir. Şehir 50’den fazla müzeye, 900’dan fazla kiliseye dünyaca ünlü tablolara, fresklere ve heykellere ev sahipliği yapmaktadır. Arnavut kaldırımlı sokaklar ve görkemli balkonlar kendi başlarına mimari şaheserlerdir ve şehir en az 12 tane UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapmaktadır. Roma’nın muhteşem Kolezyum’u, Roma mimarisinin ve mühendisliğinin en güzel örneklerinden biri olarak görülürken, Pantheon antik inşaatçıların en büyük başarılarından biri olarak kabul edilir. Roma, Sistine Şapeli’ndeki Michelangelo’nun tavanı ve Vatikan Müzeleri ve Villa Farnesina’daki Raphael’in freskleri de dahil olmak üzere, dünyanın bugüne kadar gerçekleştirdiği en olağanüstü sanat eserlerinden bazılarına sahiptir.

2. Dinamik Bir Avrupa Başkentinde Deneyeyim Kazanın

Tarihsel ve sanatsal öneminin ötesinde, modern Roma, yüzlerce elçilik, uluslararası kuruluş, devlet kurumu ve çok uluslu şirket ile büyük bir Avrupa başkentidir ve ticaret, politika ve araştırma için kalabalık bir merkez olarak hizmet vermektedir. Gelecekleri için hazırlanan öğrenciler için ilham verici bir atmosfer yaratan şehir, yabancı saygınlar, uluslararası ünlüler, çığır açan bilim insanları ve dünyaca ünlü iş adamlarını sürekli olarak ağırlamaktadır.

3. Önde Gelen Üniversiteler Arasından Seçim Yapın

Roma, 24 İtalyan ve uluslararası üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır ve en eski devlet üniversitesi olan Sapienza Üniversitesi, Avrupa’nın en büyük üniversitesi olma statüsüne sahiptir. Bu muazzam öğrenci nüfusu, kentin enerjisine katkıda bulunur ve öğrenci dernekleri, akademik araştırmalar ve uluslararası değişim için heyecan verici bir atmosfer yaratır. Buda Roma’da eğitim almanız için en iyi 5 sebep den bir tanesidir.

Roma’daki bir Amerikan üniversitesi olan John Cabot Üniversitesi, lisans eğitimini İngilizce almak isteyen ve Roma’da yaşamak isteyen öğrenciler için eşsiz bir seçenek sunmaktadır. Üniversitenin uluslararası öğrenci topluluğu, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve diğer 70’den fazla ülkeyi temsil eder ve dünyaca ünlü fakültesi dünyanın en prestijli kurumları tarafından en iyi olarak değerlendiriliyor. Bu uluslararası üniversite, Roma’nın göçmen nüfusunun iki bin yıldan daha fazla bir süre önce yerleştiği Tiber Nehri kıyısında bulunan Roma’nın tarihsel olarak uluslararası mahallesi olan Trastevere’de bulunmaktadır. Bugün, Trastevere, çok sayıda restoran, kafe ve butiğin bulunduğu canlı bir merkezi bölgedir. 

4. Ünlü Roma Tarzı Yaşamın Keyfini Çıkarın!

Roma’nın mutlaka herkese sunabileceği bir şey vardır. Çok çeşitli tasarımcı mağazaları, büyük mağazalar ve açık pazarları ile şehir, moda tutkunları için bir cennettir. Festival, fuar ve gösterileri arayanlar, günlük olarak şehir genelinde sayısız ulusal ve uluslararası etkinlik bulacaklardır. Roma mutfağının dünyaca ünlü oluşu ve kentin birçok İtalyan ve uluslararası restoranının müşterilerine sayısız yemek ve gelenekleri deneyimlemelerine izin vermesiyle yiyecek severler kendini cennette hissedeceklerdir.

5. İtalya’nın Her Bir Bucağını Keşfedin!

İtalya’nın ortasındaki Akdeniz’deki konumu ile Roma Avrupa, Afrika ve Asya arasında önemli bir kapı görevi görmesiyle yüzyıllardır stratejik öneme sahip olmuştur. Şehrin birçok tren istasyonunu kullanarak Rönesans’ın doğduğu yer olan Floransa’ya ve pizzanın anavatanı olan Napoli’ye iki saatten daha az bir sürede İtalya çevresindeki diğer şehirlere de kolayca ulaşabilir. Roma’nın iki büyük havaalanı, her gün sayısız bağlantısı olan Avrupa’nın en işlek şehirleri arasında yer alıyor ve bu da Roma’yı seyahat etmeyi seven öğrenciler için ideal bir yer haline getiriyor.

Yurtdışında okumak, öğrencinin hayatında alabileceği en önemli kararlardan biridir. Sadece geldiğiniz dünyayı görme şeklinizi değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda henüz keşfetmediğiniz dünyanın geri kalanı hakkında farklı düşünmeniz için size ilham verecek olan bu tecrübe gerçekten yaşamı değiştiren bir şeydir. Peki bu yolculuğa başlamak için Ebedi Şehir’den daha iyi bir yer var mıdır?

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Roma’da Eğitim Almanız İçin En İyi 5 Sebep hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail