Sicilya’da Üniversite Eğitimi

Sicilya’da Üniversite Eğitimi Almak İçin İlk Beş Neden

  1. Sicilya’da Üniversite Eğitimi size bir değil iki dil öğrenme fırsatı veriyor – İtalyanca ve yerel Sicilya dili.
  2. Sicilya, Avrupa’nın en büyük ve en aktif yanardağı olan Etna Dağı’na ev sahipliği yapmaktadır. Sicilya’da Üniversite Eğitimi almak, bu görkemli volkanı çevreleyen doğal güzelliği keşfetmenizi sağlar.
  3. Tarım Sicilya ekonomisinin bel kemiğidir. Sicilya’da Üniversite Eğitimi alarak tarım bilginizi artırabilirsiniz.
  4. Sicilya bir eritme potasıdır! Çeşitli kültürleri ve Sicilya halkını öğrenmek, kesinlikle zenginleştirici bir deneyim olacaktır.
  5. En büyük edebiyat eserlerinden biri olan Odyssey, öncelikle Sicilya’da hazırlanmış. Sicilya’da Üniversite Eğitimi almak size tıpkı Odysseus gibi adayı keşfetme fırsatı sunmaktadır.

Sicilya’da Üniversite Eğitimi

Sicilya, Akdeniz’deki en büyük ve tartışmasız en güzel adadır. İtalya kıyılarının hemen altında bulunur ve beş milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapar. Sicilya, Palermo başkent olacak şekilde dokuz eyalete bölünmüştür.

Sicilya’nın resmi dili İtalyancadır, ancak çoğu sakini resmi olmayan durumlarda yerel Sicilya dilini konuşur. Romalılar Sicilya dilini MÖ 260 civarında Sicilya’ya getirmişler. Bu dil köken olarak Latince’den gelmekte, ancak yıllar içinde dil, Arapça, Yunanca, Fransızca ve tabii ki İtalyanca da dahil olmak üzere birçok farklı dilden kelimeler almıştır.

Sicilya’da Üniversite Eğitimi almayı seçerseniz, güneş gözlüklerinizi almayı unutmayın – Sicilya yılda 2500 saatin üzerinde güneş ışığı alır! Bu bol miktardaki güneş ışığı, tarımın Sicilya’nın önde gelen ekonomik faaliyetlerinden biri olmasını sağlar. Sicilya, zeytin, narenciye ve şaraplık üzüm gibi birçok tarımsal ürünüyle tanınır. Oradayken meşhur Marsala şarabından bir bardak içmeyi unutmayın!

Sicilya’da Üniversite Eğitimi alırsanız kısa zamanda buranın Akdeniz’in merkezi olduğunu keşfedersiniz. Bu yemyeşil ve bir zamanlar müreffeh olan adada, hayatta kalan en güzel Dor tapınaklarını ve  Agrigento, Selinunte, Syracuse ve Taormina’da bulunan Akdeniz’e bakan en güzel Yunan Tiyatrolarını keşfedebilirsiniz. Armerina Meydanı ve Catania’daki Rome dönemi köşk ve tiyatrolarına hayran kalabilir, Palermo ve Taormina’daki Camii ve kalelerin Arap atmosferlerine dalabilir veya Cefalù ve Monreale’deki muhteşem Norman kültürünün tadına bakabilirsiniz. Sicilya’da Üniversite Eğitimi alırken keşfedebileceğiniz binlerce yıllık bir geçmiş var.

Sicilya’da Yaşam

Sicilya halkının her zaman ‘bella figura’yı yani iyi bir ön izlenimi ortaya koymak istedikleri söylenir. Sicilya’nın coppola şapkaları takan, puro içen ve altın takılarla dolaşan mafya erkekleriyle dolu olduğu fikri çoktan geçmişte kaldı. Sicilya halkı gerçekten bir erime potasıdır. Sicilya, modern bir yaşam biçimine sahip olan ancak yine de tarihlerini takdirle yad eden eklektik insanlarla doludur. Bir dakikada Mondello Lido plajında bikinili olabilir, sonra da ülkedeki eski şehirde bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Sicilya, sanat, tarih, edebiyat, sinema veya dil alanındaki yoğun yurt dışı eğitim programlarını unutulmaz bir insani ve kültürel deneyim ile birleştirmek için mükemmel bir yerdir.

Sicilya’da Tarih ve Kültür

Ünlü Alman şair Wolfgang Goethe’nin “İtalya’yı Sicilya’yı görmeden görmek, İtalya’yı hiç görmemiş olmaktır, çünkü Sicilya her şeyin ipucudur” dizesini yazmasının bir sebebi olmalı. Birçok kişi Sicilya’nın Akdeniz’in merkezinde güzel bir ada olduğunu biliyor, ancak Akdeniz’in merkezinde olmak, Sicilya’nın onu yönetmeye çalışan büyük uygarlıklara av olduğu anlamına geliyordu. Bu medeniyetler Sicilya’ya bugün övülen çeşitliliğini ve güzelliğini verdi.

Fakat “İtalya’ya ipucu” olmak başka bir şey…

Roma’nın varlığından çok önce, Sicilya’lı Yunanlar tüm İtalya’ya hükmederek, kültürlerini Toskana’da Etrüsklere ve Adria kolonisi ile de Veneto’ya kadar yayıyordu. Zenginlikleri ve güçleri o kadar olağanüstüydü ki, Atina bile prestijini ve etkisini korumak için Syracuse’ya üç kez savaş ilan etmek zorunda kaldı. O dönemde Sicilya; Gorgia da Lentini gibi düşünürlere ve filozoflara, Eshilos gibi tiyatro yazarlarına; komedi mucidi Epicharmus’a; Arşimet ve Empedocle di Agrigento gibi büyük matematikçilere; ve Gela Archestratus gibi efsanevi mutfak sanatçılarına ev sahipliği yapıyordu.

Roma bugün İtalyan kültürünün kaynağı olarak kabul edilir. Fakat o zamanlar Roma henüz kurulmamıştı. Roma’nın zaman içinde kültürünü Yunanlılardan aldığına şüphe yok. Sicilya’daki Magna Graecia’dan almadıysa başka nereden alacaktı? Bu yüzden Goethe Sicilya’yı her şeyin ipucu olarak ilan etmiştir!

Sicilya’da Üniversite Eğitimi programı size sayısız kültür hakkında pek çok bilgi öğrenme fırsatı verecektir. Sicilya, Yunanlılar, Romalılar, Araplar ve Normanlar gibi birçok medeniyet tarafından yönetildi. Yani tarih ilginizi çekiyorsa, Sicilya yurtdışındaki eğitim noktanız için mükemmel bir seçim olabilir!

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Sicilya’da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail