Siena Üniversitesi

İtalya’nin Toscana bölgesindeki Siena şehrinde yer alan Siena Üniversitesi kısa adıyla UNISI, İtalya’nın en eski ve kamu tarafından finanse edilen ilk üniversitesi olma özelliğini taşımaktadır. Orijinal adıyla  “Studium Senese” ismi verilen kurum 1240 yılında kurulmuştur. 2010 yılında hayata geçirilen Genel İtalyan Üniversiteleri reformu ile beraber üniversite beş alan temelinde olmak üzere yeniden yapılandırılmıştır.

Siena Üniversitesini oluşturan beş temel alan ise şu şekildedir:

  • Ekonomi, Hukuk, Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler;
  • Kültürel Miras, Eğitim, Edebiyat, Dil, Tarih ve Felsefe;
  • Biyoteknoloji, Tıp, Diş Hekimliği;
  • Çevre Bilimleri, Biyoloji, Kimya, Eczacılık, Jeoloji;
  • Fizik, Mühendislik, Matematik.

 

Siena Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve bütünleşik derecelerde birçok programı tamamen İngilizce olarak sunmaktadır. Her geçen yıl artan sayıda uluslarası öğrenci lisans, yüksek lisans ve bütünleşik programlarda çalışmalarını sürdürmek için Siena Üniversitesi’ni tercih etmektedir. Ayrıca öğrencilere, Siena Üniversitesi’nde yer alan bazı programlar ile üniversitenin ortak çalışmalar yürüttüğü partner üniversitelerden çifte diploma ile mezun olma imkanı tanınmaktadır.

Siena Üniversitesi’nde eğitimin  özenli bir şekilde düzenlenmesi, derslerin kalitesi, verimli ve iyi düzenlenmiş kütüphaneler ve laboratuvarlar gibi ders çalışmayı kolaylaştıracak hizmetler, ayrıca karşılama, oryantasyon ve ders dışı  aktiviteler, engelli öğrencilere destek ile birçok burs imkanı Siena Üniversitesi’nin güçlü yönlerinden sadece birkacını oluşturmaktadır.

Siena Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans derecesindeki programlar İngilizce veya İtalyanca dillerinde birisinde okutulmaktadır. Ögrenciler lisans veya yüksek lisans derecesinde okutulan istedikleri birçok dersi seçmeli olarak alabilme imkanlarına da sahiptirler.

1240 yılına kadar uzanan tarihi araştırma ve geliştirme konusunda güçlü bir geleneğe sahip olması , Siena Üniversitesi’ni İtalya’nın en prestijli yüksek öğretim kurumlarından birisi yapmaktadır. İtalya’nın saygın ve en çok okunan gazetelerinde birisi olan “Repubblica” nın 2014 Censis Rehberi sınıflandırmasına göre üniversitenin sahip olduğu geniş öğrenim alanları, öğrencilere sağlanan burs imkanları, evrenselleşme kavramının geniş manada benimsenmesi gibi konularda Siena Üniversitesi İtalya’nın en iyi üniversitelerinden birisi seçilmiştir.

Üniversite aynı zamanda öğrencilerine İtalyan kültürü ve toplumu ile alakalı birçok yaz okulu ve kurslar da sunmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Siena Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, İletişim Formunu Doldurabilir veya info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilirsiniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail