Siena’da Üniversite Eğitimi

İtalya’da, Siena’da Üniversite Eğitimi programı, sizi Etrüsk’lerin M.Ö.900 – M.Ö.400 civarında yerleşmiş olduğu antik bir Toskana tepe kasabasına götürür. Floransa’nın yaklaşık 55 km güneybatısında bulunan Siena, Toskana kırsalının muhteşem manzarasına sahip güzel bir ortaçağ şehridir. Kendine özgü mutfağı, geleneği, sanat eserleri ve tarihi ile Siena’da Üniversite Eğitimi almak, sizi İtalyan toplumuna ve kültürüne sokarken lisans kredisi kazanma fırsatı sunuyor.

Neden İtalya, Siena’da Üniversite Eğitimi Düşünelim?

İtalya’da yurtdışı eğitimi almayı düşünüyorsanız, Siena’da Üniversite Eğitimi almak kesinlikle düşünmeye değer. Çok kentsel veya büyük bir şehirde büyüdüyseniz, Siena’da Üniversite Eğitimi programı, kültürel açıdan dikkat çekici ve unutulmaz bir deneyim olacaktır. Sonuçta bir UNESCO Dünya Mirası Alanında eğitim alma fırsatı kaç kez fırsatı elde edilir?

Yarışlarla Bir Gün

Siena’da Üniversite Eğitimi Programını seçerseniz, Piazza del Campo’da yılda iki kez düzenlenen geleneksel bir ortaçağ at yarışı olan Palio di Siena’yı izleme fırsatını elde edebilirsiniz.

Romanesk-Gotik

Siena, sanatı ve mimarisiyle de tanınır. Siena Katedrali (Duomo), 12. yüzyıldan kalma bir şaheserdir ve görmek istediğiniz sanat eserlerinin çoğu galerilerin ve kiliselerin içindedir. Baktığınız her yerde “açık hava müzesi” olarak adlandırabileceğimiz büyüleyici bir bina veya anıt vardır, ancak Duccio di Buoninsegna’nın çarpıcı Maestà’sını görmek için Museo dell’Opera del Duomo’ya gidin.

Yuksek Teknoloji

Siena’da okumak demek televizyon ya da internet yok demek diye düşünebilirsin. Bu tarihi şehirle ilgili ilginç şeylerden biri de son on yılda Siena’nın tamamen fiber optik kablolarla donatılmış olmasıdır.

Siena’nin Konumu

Siena, Pisa ve Floransa’ya tren yolculuğu, Roma’ya, Milano’ya ve Toskana’daki diğer kasabalara da otobüs yolculuğu mesafesindedir. Bu nedenle, yan geziler ve okul gezileri için oldukça merkezidir. Eski sokaklarda muhtemelen yürümek isteyeceksiniz, zaten şehir merkezinde neredeyse hiçbir araca izin verilmemektedir.

Mutfak ve Mutfak Sanatları

Kalbiniz aşçılık dersi için atıyor ise, Toskana bu hisler için bir şölendir. İtalyan mutfağı bölgelere dayanır (yerel ürünler, şarap ve farklı gelenekler). Toskana, mevsimsel besinler, yerel olarak yetiştirilen besinler ve et gibi basit ve lezzetli yemekleri ile tanınır. Bir tarım alanı olan Toskana’nın yemekleri “köylü pişirmesi”ne dayanmaktadır, bu yüzden ayrıntılı hazırlıklar yerine basit, taze ve kaliteli malzemeler kullanılır. Kış aylarında Siena’da yurtdışı eğitimi alırsanız, sebze ve ekmekten yapılan bir çorba olan ribolitta’yı muhtemelen deneyeceksiniz. Toskanalılar ayrıca cannellini fasulyesi, yer mantarı, makarna, yerel pecorino peyniri ve diğer doyurucu yiyecekleri kullanmayı seviyor.

Siena Kurabiyesi

Ayrıca bisküvi de denilen klasik Toskana cantucci’si de meşhurdur. Genellikle bir bardak tatlı şaraba bandırılır.

Şarap ülkesi

Toskana bir şarap ülkesidir ve bölgenin yemek geleneklerini inceleyen öğrenciler bazı üzüm bağlarını ziyaret etme şansına sahip olabilir. Montalcino, Montepulciano, Chianti, tadılabilecek bazı bölgesel şaraplardır.

İtalyan Dili ve Kültürü

İtalyan dili ve kültürünü öğrenmek isteyen öğrenciler Siena’yı özellikle büyüleyici bulabilirler; şehrin sanatsal ve kültürel mirası, Siena’nın duvarları içindeki önemli yerleri keşfederken sınıfta öğrendiklerinizi hayata geçirir.

Siena’da Üniversite Eğitimi

Siena’da Üniversite Eğitimi Programı bulmak için, ne zaman gitmek istediğinizi ve hangi tür kurslarla ilgilendiğinizi düşünerek lisans ve yüksek lisans sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Siena gerçekten sunabileceği birçok şey ile büyüleyici bir şehirdir.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Siena’da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail