TOLC-E Sınavı

TOLC-E Sınavı Nedir?

TOLC-E sınavı, İktisat fakültesine kayıt olmayı, İstatistik ya da Sosyal Bilimler derecesinde eğitim almayı düşünen öğrencilerin girmesi gereken bir sınav türüdür. Adaylar, üniversiteler tarafından belirlenen yerlerde TOLC-E sınavlarına girmektedir.

TOLC-E Sınav Yapısı Nasıldır?

TOLC-E sınavı bilgisayar üzerinden yapılan bir sınavdır. Böylece sınava girmek için lisans eğitimi için seçmiş olduğunuz üniversiteye gitmenize gerek kalmaz.

Sınav Formatı;

Matematik: 13 soru

Okuduğunu Anlama: 10 soru

Mantık: 13 soru

İngilizce Test: 30 soru şeklindedir.

TOLC-E Puanlandırma Sistemi Nasıldır?

TOLC-E sınavında cevaplamış olduğunuz her doğru cevabınız size 1 puan kazandırırken, yanlış cevaplamış olduğunuz sorular 0,25 puan kaybettirir. Öğrencilerin cevaplamamış olduğu soruların puanlamaya herhangi bir etkisi bulunmayacağından, adayların bilmedikleri soruları boş bırakmalarında fayda vardır.

TOLC-E Sınavında Kaç Soru Vardır?

Sınav, 36 sorudan oluşan bir formata sahiptir. Ayrıca, TOLC-E sınavında öğrencilerin İngilizcelerini değerlendirmek için 30 soru daha bulunmaktadır. Toplamda öğrencilerin cevaplandırması gereken soru sayısı 66 dır.

TOLC-E Sınav Süresi Nedir?

TOLC-E sınavında, adaylara tüm soruları cevaplandırmaları için 90 dakika verilmektedir. İngilizce bölümünü cevaplandırmaları için ise öğrencilerin 15 dakikası daha vardır. TOLC-E sınavına girecek olan adayların soruları cevaplandırmaları için toplamda 105 dakikaları bulunmaktadır.

TOLC-E Sınavına Ne Zaman Girebilirim?

TOLC-E sınavı Ağustos sonu – Eylül ayı gibi yapılmaktadır. Net sınav tarihleri hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim kanallarımızdan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. 

İtalyada Okuyoruz farkıyla, İtalya’da Ekonomi, Siyaset Bilimi, Uluslararası Çalışmalar, Yönetim Bilimleri, Uluslararası İlişkiler, İletişim ve Toplum Bilimleri gibi alanlarda eğitim almak isteyen öğrenciler için, uzman eğitmen kadromuz ile birlikte değerlendirmeler yaparak, öğrencilerimizin eksik oldukları konuları belirleyerek sınava yönelik çalışmalar hazırlamaktayız. Sizlerde TOLC-E sınavına hazırlanan adaylardan bir tanesiyseniz akademik kadromuzla tanışmanızı tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. TOLC-E Sınavı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir, İletişim Formunu Doldurabilir ’ veya sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail