Torino’da Üniversite Eğitimi

İtalya, Torino’da Üniversite Eğitimi Programı, sizi kuzey İtalya’ya, İtalyan Alplerinin yakınlarına götürür. ‘Torino’ Piedmont bölgesinin başkentidir ve şehir zengin bir tarihe ve kültüre sahip önemli bir iş ve kültür merkezidir. Sanat galerileri, restoranları, kiliseleri, sarayları, opera binası, meydanları, bahçesi ve tiyatrolarıyla tanınan Torino’da Üniversite Eğitimi almayı düşünmek için sebeplerin listesi oldukça uzundur.

Neden İtalya, Torino’da Üniversite Eğitimi Düşünelim?

Torino’da Üniversite Eğitimi , özellikle şehir ortamında büyüdüyseniz, heyecan verici ve eğlenceli olabilir. İtalya’nın bir kısmı Akdeniz’de olsa da Torino’daki iklim daha kurudur, bu da ılıman yazlar ve kısmen soğuk kışlar demektir. Torino’nun Barok mimarisi günümüzün tam tersidir; büyük bir otomotiv (Örn. Fiat, Maserati, Lancia, Alfa Romeo) ve havacılık merkezi olan Torino, tarihin ve endüstrinin eşsiz bir kombinasyonuna sahiptir. İtalyan kültürü ve dili ya da Uluslararası ticaret okuyor olsanız da Torino’da Üniversite Eğitimi için unutulmaz bir zemin hazırlayabilir.

Bu şehir İtalya’daki en prestijli akademik direklere sahiptir: Università degli Studi, 70.000 öğrenciye (ve 600 yıllık bir tarihe) sahiptir; Censis istatistiklerine göre, Politecnico İtalya’daki en iyi mühendislik üniversitesidir. 2008’de Torino, aynı zamanda Otomotiv’deki şehir geleneğini unutmadan, moda, iletişim, grafik ve tasarım ürünleri konusunda uzmanlaşmış IAAD ve IED gibi mükemmel Kurumları sayesinde Dünya Tasarım Başkenti oldu.

Sanat, Eser, Arkeoloji ve Mimari

Torino, bir insan silueti bulunan ve Nasıralı İsa’nın mezar örtüsü olduğuna inanılan, keten kumaş parçası olan Torino Kefeni’ne ev sahipliği yapıyor. Eğer bir sanat muhafızıysanız, bu kesinlikle kaçırılmaması gereken bir şey. Bol sayıda müze de bulunur – Kukla müzesini, Mısır müzesini, Ulusal Otomobil Müzesi ve diğerleri müzeleri mutlaka gezin. Ayrıca kendi mimari tarzı, sanat eserleri ve anıtları ile zenginleştirilmiş, gezecek pek çok meydan vardır; San Carlo Meydanı’nı ve Emmanuel Philbert’in atlı anıtını inceleyin.

Torino’da Üniversite Eğitimi

Torino, İtalya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Torino Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Uzun yıllar boyunca edebiyat merkezi olan Torino, UNESCO tarafından 2006 yılı için Dünya Kitap Başkenti seçildi.

Tabii ki İş

Torino’da Üniversite Eğitimi almanın en önemli özelliklerinden biri, yerel işletmelere, üzüm bağlarına ve üretim tesislerine dersle ilgili saha gezileri yapma fırsatı olmasıdır. Bu fırsatlar otomotiv endüstrisi, Lavazza (kahve) üretim tesisi veya Milano Menkul Kıymetler Borsası’nı da içerebilir.

Spor Odaklı

Futbol taraftarları Torino için heyecanlanacaktır; şehir iki futbol takımına (Juventus ve Torino) ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, 2015 yılında Avrupa Spor Başkenti unvanıyla ödüllendirildi ve 2006 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yaptı.

Film müdavimleri

Torino, film kromatografisinin ilk kurulduğu yerdir ve İtalyan sinemasının doğduğu yer olarak kabul edilir. Audrey Hepburn (Savaş ve Barış) ya da Michael Caine (İtalyan İşi) ile aynı sokaklarda yürüyebilirsiniz.

Hoş Damak Zevki

Torino çikolatasıyla ünlüdür. Espresso, çikolata ve süt karışımı (yuvarlak bir camda tabakalı olarak sunulan) popüler bir yerel içeceğe “bicerin” adı verilir. Ayrıca, her yıl “Torino CioccolaTO” adında 2 haftalık bir çikolata festivali düzenliyor. Bir başka popüler içecek ise “Mole-Cola”.

Düşük Yaşam Maliyeti

Torino, konut kiralama, yaşam maliyeti ve hizmetlere erişim üzerinden diğer İtalyan şehirleriyle karşılaştırıldığında, sadece işlevsel ve eğlenceli bir şehir değil aynı zamanda ekonomik açıdan da değerli bir seçim.

İnsan Odaklı Bir Şehir

Torino, Milano ya da Roma’dan daha küçük ve daha az kaotiktir. Birçok park yeri sayesinde “Yeşil” bir şehir olarak kabul edilir. Po Nehri kıyısında birçok tarihi kürek kulübü bulabilirsiniz. 2006 Kış Olimpiyatları, Torino spor yapılarının restorasyon ve yeniden inşa çalışmaları sayesinde şehre büyük bir miras bıraktı.

Derin Yemek Kültürü

İtalya’daki diğer şehirlerde olduğu gibi, mutfağı bölgeseldir; Torino küçük, kalın hamurlu derin tabak pizza olan “pizza padellino” ile tanınır.

Dört Mevsimi Festival

Her zaman Torino’da Üniversite Eğitimi programını denemek için iyi bir zamandır. Yaz mevsimi festivaller, oyunlar ve Torino Uluslararası Caz Festivali gibi diğer etkinliklerle doludur. Güz mevsimi, Terra Madre’nin düzenlendiği dönemdir.

Torino’da Üniversite Eğitimi Fırsatı

Torino’da Üniversite Eğitimi almak kolaydır; Düşünmeniz gereken tek şey ne zaman gitmek istediğiniz (sömestr) ve ne üzerine çalışmak istediğiniz. Ardından, hedeflerinizle eşleşen lisans ve yüksek lisans programlarının listesini göz atmak olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Torino’da Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail