Venedik Ca Foscari Üniversitesi Burs Fırsatları

İtalya’nın köklü devlet üniversitelerinden biri olan Venedik Ca Foscari Üniversitesi, 2016 yılından bu yana uluslararası öğrencilere farklı oranlarda başarıya dayalı mali yardım desteği sunmaktadır. Venedik Ca Foscari Üniversitesi Burs Fırsatları yazımızda bütün detayları bulabileceksiniz.

Bu destek 2022 güz başlangıçlı uluslararası yüksek lisans ve lisans öğrencilerine yönelik farklı oranlarda burs seçenekleri olarak tasarlanmıştır. Bu kapsamda okulun sunduğu programlara 2002 sonbaharında kayıt yaptıran öğrenciler yıllık olarak verilen bursları, kayıtlı oldukları program süresince yenileyebilirler. 

Lisans Öğrencileri için Sunulan Burslar:

Venedik Ca Foscari Üniversitesi Onur Bursu: İngilizce veya İtalyanca okuyan on öğrenci için

Üç yıl boyunca yılda 6,500 Euro

Lisans Öğrencileri için Sunulan Burs:

Ca ‘ Foscari Vakfı Bursları: İngilizce veya İtalyanca okuyan üç öğrenci için

Üç yıl boyunca yılda 6,500 Euro

Yüksek Lisans Öğrencileri için Sunulan Burslar:

Ca ‘Foscari Akademik Üstün Başarı Bursu: Biri İngilizce sunulan bir programa kayıtlı ve diğeri ise İtalyanca bir programa kayıtlı olmak üzere iki kişiye verilecek olan bursta;

İki yıl boyunca yılda 8,500 Euro.

Ca’ Foscari Onur Bursu: İngilizce veya İtalyanca okuyan yirmi sekiz öğrenci için;

İki yıl boyunca yılda 7,000 Euro 

Başvurmak için yapılması gerekenler:

  • Burs başvurusunda bulunduğunuz anda 8.5 / 10’a eşdeğer veya daha yüksek bir genel not ortalamasına (CGPA) sahip olunması;
  • Ayrıca eğitmenler veya profesörler tarafından hazırlanan iki akademik referans mektubu alınması;
  • Son olarak belirtilen ölçülere göre özenle hazırlanmış bir motivasyon videosu hazırlanması gerekmektedir.

Başvurmak istediğiniz her burs için belirtilen ayrı bir başvuru prosedürü uygulanması gerekmektedir. Üniversite kurallar uygun olarak hazırlanan tüm başvuruları değerlendirecektir.

Burs için gerekli uygunluk şartları ve nasıl başvurulacağını özetleyen bildiri Şubat ayında, okulun resmi web sayfasında yayınlanmıştır.

Burs sonuçları ise e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.

Ücretsiz Danışmanlık ve Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Venedik Ca Foscari Üniversitesi Burs Fırsatları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

v

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail