Venedik Ca’Foscari Üniversitesi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Tarihi

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi 6 Ağustos 1868’de “Scuola Superiore di Commercio” (İleri Ticaret Okulu) adıyla kurulmuştur. İşletme ve Ekonomi alanında ilk İtalyan yükseköğretim kurumudur. Ana kampüsü, Venedik’in göbeğinde Venedik Kanalı’na bakan ihtişamlı bir gotik saraydır.

Ana kampüse ek olarak şehrin farklı noktalarında da kampüsü bulunmaktadır.

Venedik Ca’ Foscari Üniversitesi tarihi ve ilham verici bir şehirde yaşamak, okumak ve araştırma yapmak için harika bir fırsat sunuyor. Venedik şehri gibi, üniversitesi de uluslararası bir profil çiziyor. Üniversite bünyesinde 40’tan fazla dil öğretiliyor.  Üniversite,  700’den fazla uluslararası anlaşma sayesinde İtalya’nın öğrenci hareketliliği en yüksek üniversitelerinden biridir. Bu uluslararası ağ sayesinde bilimsel işbirliğini teşvik eden akademik faaliyetler ve üniversitesi bünyesinde yapılan araştırmaları destekleyici nitelikte geniş bir küresel kurumlar ağı oluşturmuştur.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Nerede?

Üniversite, İtalya’nın en ünlü ve turistik şehirlerinden biri olan Venedik’te bulunmaktadır. İçinden geçen kanalı, rengarenk gondolları ve her yıl düzenlenen ve dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinden biri olan kısa film festivaliyle Venedik, eğitim almak ve yaşamak için harika bir şehirdir.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Mezunu Ünlü Kişiler

Ünlü filozof Paul Watzlawick, İtalyan milyarder Giuseppe De’Longhi, ünlü yönetmen Damiano Michieletto, ünlü İtalyan mimar Gaetano Pesce, Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Flavia Pansieri gibi nice ünlü isimlerin geçmişinde Ca’Foscari Üniversitesi eğitimi bulunmaktadır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Burs İmkanları

Venedik Ca’Foscari üniversitesindeki öğrenciler İtalyan hükümetinin vermiş olduğu burslardan faydalanabilmektedirler. Burs miktarı yıllık 2000-5200 Euro arasındadır. Burs tüm yaşam giderlerini karşılamasa da İtalya’da yaşam giderlerini finanse etmede oldukça önemli bir katkı sunmaktadır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi Yurt İmkanları

Öğrenciler üniversitenin anlaşmalı olduğu yurtlarda konaklama imkanına sahiptir. Ayrıca üniversite bünyesinde oda ve daire kiralama konusunda aracılık eden departmanı sayesinde konaklama tercihini bu yönde kullanmak isteyen öğrencilere de destek sunulmaktadır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde Lisans Okumak

Üniversite öğrencilerine tamamen İngilizce olarak birçok lisans programı sunmaktadır. İşletme ve ekonomi alanında uzmanlaşan bir üniversite olduğu için tamamen İngilizce olarak işletme, ekonomi ve uluslararası ilişkiler eğitimi sunmaktadır.

Venedik Ca’Foscari Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Okumak

Ca’Foscari Üniversitesi, yüksek lisans alanında tamamen İngilizce olarak daha geniş bir program çeşitliliğine sahiptir. Bu alanlar atasında işletme, ekonomi, bilgisayar bilimleri, girişimcilik, uluslararası ilişkiler gibi alanlar bulunmaktadır. 

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Venedik Ca’Foscari Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail