Venedik’te Moda ve Tasarım Eğitimi

Venedik’te Mimarlık, Moda, Tasarım ve Sanat Üzerine Eğitim

Almak İçin En Önemli 8 Neden

Yerçekimine meydan okuyan şehir Venedik karmaşık kanallardan Arnavut kaldırımlı sokaklara kadar gizli mücevherlerle doludur. Burada okumak kutsal İtalyan mutfağının yanı sıra büyüleyen bir kültürel mirasın da tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelmektedir. “Yüzen Şehir” in hem turistler hem de öğrenciler tarafından neden bu kadar ilgi gördüğünü anlamak bu şekilde kolay olacaktır.

Venedik dünyanın en ünlü sanatçılarından bazılarına ev sahipliği yaparken, aynı zamanda Venedik mimarisi tüm dünyadaki sanatçılara ve tasarımcılara ilham vermektedir. Öyleyse, mimarlığa, modaya, tasarıma veya sanata ilgili olup, Venedik’e gitme planları yapıyorsanız, size bu fikir için sekiz en iyi nedeni söyleyelim.

Venedik Mimari, Moda, Tasarım ve Sanat Söz Konusu Olduğunda Trend (Akım) Belirleyicidir!

Yüzlerce yıldır dünyaca ünlü İtalyan ressamlar Canaletto, Titian ve Tintoretto gibi en yüksek yetenekli sanat meraklılarıyla birlikte mimar Palladio gibi insanlar kentte izlerini bıraktılar.

Şehir olağanüstü mimariyle dolup taşmış olup; sanatı ile boğulmuş, eşsiz bir şehirde mükemmelliği ile tanınan ve neredeyse 100 yıl öncesine uzanan bir kurum olan Venedik Üniversitesi arasında kesintisiz geleneksel bağlantılar oluşturmuştur.

İtalya’nın Önde Gelen Tasarım Üniversitelerinden Birinde Eğitim Göreceksiniz!

Mimarlığa özel bir tutkunuz varsa, bu yıl Iuav Venedik Üniversitesi’nin mimarlıkta yepyeni, İngilizce öğretimli bir master programı başlattığını duymaktan memnuniyet duyarsınız.

İtalya’nın 2019  QS Dünya Üniversite Sıralamasında mimarlık adına 3.sırayı alan master programını “dostça bir rekabet ortamı oluşturmak için uluslararası bir ikliminden yararlanmakla kalmayıp, farklı yerlerden gelen öğrenciler ve öğretmenlerle farklı ufuklara yönelik merak geliştirmek” olarak tanımlayan Profesör Fernanda De Maio yönetmekte ve ders vermektedir.

Iuav Venedik Üniversitesi mimarlık, tasarım, moda, görsel sanatlar, planlama ve kentsel tasarım alanında önde gelen devlet üniversitelerinden biridir ve aynı zamanda bu yılki QS Üniversiteler sıralamasında sanat ve tasarım bölümlerinde İtalya’daki en iyi üçüncü üniversite seçilmiştir.

Moda-Tasarım Uzmanlığınızı Alanınıza Özel Bir Atölyede Geliştireceksiniz!

Iuev Venedik Üniversitesi lisans programları için konuya özel atölye çalışmaları düzenleyerek, öğrencilere dünya standartlarında profesyoneller ve öğretim görevlileriyle etkileşime girme ve en yeni teknoloji ile çalışma imkanı sunmaktadır.

Venedik Mutfağının Şöleni!

Tabi ki bir İtalyan şehri olarak burada pizza ve makarnadan kaçmak yok. Ya da İtalyan dondurmasının lezzetine direnmek de mümkün değildir.

Herkesin bildiği Venedik’in meşhur mükemmel taze deniz ürünlerini listenize ekleyin ve eminiz ki asla yemek masalarından ayrılmak istemeyeceksiniz! Bırakın da şehir biraz yalnız kalsın!

Tamamen Yeni Bir Kültürü Yaşayın

Büyük bir kahve hayranıysanız ve yerel halkla uyum sağlamak istiyorsanız her zaman uymanız gereken bir kural vardır: öğleden sonraları asla latte sipariş etmeyin. Latteler ve kapuçinolar öğleden sonra içmek için fazla ağır olduğu için İtalyan kahve kültüründe bir sabah içeceği olarak kabul edilirler.

İkincisi yabancıların dediği gibi ister football de ister soccer, futbol sektörü İtalya’da büyük bir iş. Eylül-Mayıs ayları arasında, kendinizi yerel bir barda televizyon ekranında neşeyle çığlık atan yüzlerce futbol taraftarıyla beraber coşkulu bir şekilde takımınızı desteklerken bulacaksınız. (İpucu, Venedik’te okuyorsanız, Venezia F.C’ye destek olmak isteyeceksiniz.)

Piazza de San Marco’daki suya ayak parmaklarınızı yüksek gelgitle beraber daldırmayı unutmayın. Ayrıntılı maskeleri ve kostüm tasarımlarıyla dünyaca ünlü olan Venedik Karnavalı gösterisine de katıldığınızdan emin olmalısınız.

Ve eğer paranız biraz suyunu çekerse, her ayın ilk pazar günü İtalya’daki tüm devlet müzelerine ve arkeolojik alanlara ücretsiz erişimin olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız.

Yerel Dili Öğreneceksiniz!

Birden fazla dil konuşabilmek sadece iyi bir şey olabilir, değil mi? İngilizcenin evrensel bir eğitim dili olmasına rağmen, Venedik’in merkezinde yaşamak ve okumak günlük olarak İtalyancaya maruz kalacağınız anlamına gelmektedir.

İkinci, üçüncü veya dördüncü bir dilin konuşulması sadece bir caffè espresso sipariş etmek ya da dostça bir yerele yol tarifi sormanız durumunda  size fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda İtalya’daki eğitim maceranız sona erdikten sonra kaçınılmaz olan iş arama söz konusu olduğunda, potansiyel işverenler sizi kapacaklardır.

Şehrin Sokakları Arasındaki Nehirlerde Gezinmeyi Öğrenin

Venedik’i ‘Yüzen Şehir’ olarak adlandırdık, ancak şehirde dolaşmak istediğinizde ne olucak?

Elbette, köprüleri ve geçitleri kullanarak gezinmeyi deneyebilirsiniz, ancak kentin ünlü gondolları size alternatif bir seçenek sunacaktır. Büyük Kanal’da gezinirken Venedik’in manzaralarını yeniden capcanlı bir şekilde deneyimleyeceksiniz. Ancak gondolların pahalı olabileceğinden ve sizi aceleye getirip telaşa sokabileceğinden emin olmalısınız.

Burs Kazanabilirsin

Yukarıda bahsettiğimiz yedi nedenimiz sizi Venedik’te sanat ve tasarım okumayı düşünmeye ikna etmeye yetmediyse, belki de burs kazanma ihtimali buna yardımcı olacaktır.

Iuav Venedik Üniversitesi öğrencilere öğrenim ücreti de dahil olmak üzere çeşitli burslar sunmaktadır. Study@Iuav, uluslararası öğrencilere sunulan özel bir burs fırsatıdır.

Profesör Fernanda De Maio  Venedik’te eğitim adına  “Eğitim ücretlerinin düşük maliyeti ve mevcut burs seçenekleri, İtalya’yı ve kültürel mirasını sevenlere hem nitelikli, hem sürdürülebilir hem de demokratik bir fırsat sunma taahhüdümüzün kesinlikle önemli bir unsuru” dedi.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Venedik’te Moda ve Tasarım Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail