Venedik’te Üniversite Eğitimi

İtalya, Venedik’te Üniversite Eğitimi programı sizi Kuzey İtalya’daki, kanallarla ayrılan ve yaklaşık 400 köprüyle birbirine bağlanan, 117 küçük adacıktan oluşan eşsiz bir şehre götürür. Ancak burası büyük bir şehir değildir. Şehir merkezinde arabalara izin verilmediğinden Venedik, yürümek ya da gezinmek için büyüleyici bir şehirdir. Eşsiz müzeleri, kanalları, ikonik yerleri ve parke taşı sokakları ile Venedik’te Üniversite Eğitimi alırken değerli Italyan diplomasi kazanmak kulağa yaşayan bir müze ve unutulmaz bir deneyim gibi geliyor.

Neden Venedik’te Üniversite Eğitimi Düşünmeliyim?

“Su Şehri”, “Maskeler Şehri”, “Köprüler Şehri”, “Yüzen Şehir” ve “Kanallar Şehri” olarak da bilinen Venedik’te Üniversite Eğitimi programlarının heyecan verici olduğu kesin. Tuvalin, Antonio Vivaldi ve Murano camının doğum yeri olan Venedik kimileri tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak ve aynı zamanda yüksek öğretim için büyük bir uluslararası merkez olarak kabul edilmektedir. Venedik’te İtalyanca öğrenmek veya manzaraları ve sesleri içinize çekerken başka bir alanda İngilizce eğitim almak olsun, burada okumayı seçmek için birçok olumlu etken var.

Eğlence ve Festivaller

Venedik festivalleri ve etkinlikleri ile tanınır; Venedik Karnavalı gösterişli maskeleri ile dünyaca ünlüdür ancak bu birçok festivalden sadece bir tanesidir. Venedik Uluslararası Film Festivali ve Veneto Jazz ise görülmeye değerdir.

Gezi ve Mimari

Venedik, San Marco Bazilikası ve San Marco Meydanı ile ünlüdür. Ayrıca, Gotik mimarisine bir göz atmak için Dükler Sarayı’nı, Bellini, Titian, Tintoretto, Veronesse, Canaletto ve diğerlerinin eserleriyle beraber 14. ila 18. Yüzyıllardan kalma Venedik sanatını incelemek için Accademia Sanat Galerisi’ni ziyaret etmelisiniz.

Çanta ve Moda

Kolayca ayırt edilebilen, bugünkü tabiriyle “statü çantası” veya “it-bag” konseptini yaratan ilk tasarımcılardan biri, 1945’te Venedik moda evi Roberta di Camerino’nun kurucusu olan Giuliana Camerino idi. Rialto Köprüsü yakınındaki ve San Marco Meydanı’ndaki dükkanlara göz atın.

Venedik Mutfağı

İtalya’daki diğer şehirlerde olduğu gibi Venedik’te de yemek, bölgeye ve deniz ürünleri gibi yerel malzemelere dayanmaktadır. Risotto col nero de sepe’yi (Mürekkepbalığı ve balıkların mürekkebiyle kararmış risotto), baicoli, fritole (küresel donutlar) ve tiramisu denilen altın kurabiyeleri deneyin.

Matbaa

Edebiyat, sanat ve gazetecilik öğrencilerinin büyüleyici bulacağı bir bilgi; Venedik, 15. yüzyılda Avrupa’nın matbaa başkenti olarak kabul edilirdi. Ya da sadece buranın Shakespeare’in Venedik Tüccarı ve Othello’da kullandığı bir şehir olduğu gerçeğine odaklanın.

Gondollar

Belki toplu taşıma araçlarına aşinasınızdır ama hiçbiri romantik bir gondol yolculuğuna benzemez. Gondol, Venedik lagününe tam anlamıyla uygun, düz dipli bir kürek teknesidir. Bir gondolcu tarafından sürülen bu araç, artık çoğunlukla turistler için kullanılmaktadır.

Venedik S0kakları

Gitmeden önce bilmeniz gereken şeylerden biri, Büyük Kanal’ın aslında Venedik’in ana caddesi olduğu. Sokaklar kıvrılıp durduğu için kaybolmak kolaydır. Ayrıca, caddeler çok sık kalabalıklaşma ve dolup taşma eğilimindedir.

Venedik’te Üniversite Eğitimi

Çok şehirli bir programın bir parçası olarak Venedik’te Üniversite Eğitimi alabilmeniz bir yana, Venedik’te kalacağınız ve eğitim alacağınız programları da bulabilirsiniz. İster yoğun bir sanat tarihi ister yoğun bir İtalyan dili pratiği arıyor olun, ilgi alanlarınızla örtüşen programı bulmak için Italya’da okuyabileceğiniz lisans programları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Venedik’te Üniversite Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail