Yurtdışında Okumak İçin 25 Sebep

Süper kültürlü uluslararası bir öğrenci olarak dünya standartlarında bir eğitim almak için uzak bir ülkeye uçmak için gerçekten bir bahaneye ihtiyacınız yok, ancak henüz ikna olmadıysanız yurtdışında okumak için 25 sebep içeren listemize bakabilirsiniz.

Yurtdışında eğitim almış olanlarınız için ise yurtdışında okumak için daha iyi bir neden düşünebilirseniz ve listeye eklememizi istemeniz halinde yorumlarda bize bildirin!

1. CV’nizde oldukça iyi görünecek!

Yeni bir ülkeyi keşfederken ve iyi bir işe başlamak için uluslararası becerileri aynı zamanda elde edebiliyorsanız, bunun oldukça iyi giden bir süreç olduğunu söyleyebiliriz.

2. Dil becerilerinizi geliştireceksiniz!

Okulda edindiğin yabancı dil becerilerini hatırlıyor musunuz? Hayır, ben de hatırlamıyorum. Yurt dışında okuyarak onları canlandırın; ne kadarını hatırladığınıza şaşırmanız muhtemel olacaktır.

3. Yabancı bir ülkede yaşamak tatilden tamamen farklıdır.

Aslında çalışma yerinizi uzun vadede deneyimleyeceksiniz, en iyi kahvenin satıldığı yerleri, hangi turist tuzaklarından kaçınılması ve yeni şehrinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz gibi yerel bilgileri edineceksiniz.

4. Farklı insanlarla tanışacaksınız!

Birçok farklı kültürden insanla tanışmanız yalnızca sosyal becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda insan sarrafı olma yolunda başkaları hakkında daha sıkı bir bilgi verecektir.

5. Yaşam boyu arkadaşlıklar edineceksiniz!

Karşılaştığınız herkesi sevmeyebilirsiniz, ancak şansınız en az bir ömür boyu arkadaş olacağınız biriyle tanışmak olacaktır. (Eğer iletişimde iyiyseniz.)

6. Yeni ve heyecan verici yiyecekleri keşfedeceksiniz!

Yurtdışında eğitim alırken daha önceden hiç tatmadığınız farklı lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz.

7. Çoklu zeka ile çalışıp, öğreneceksiniz!

Genellikle yurtdışında okuyanlar tamamen yeni bir öğretim yolunu deneyimleyeceklerdir. Bu göz korkutucu olabilir, ancak zihninizi yeni öğrenme yöntemlerine de açacaktır.

8. Bağımsızlık kazanacaksınız!

Bağımsız olmak kolay değil ama aynı zamanda ailenizle daha fazla yaşamaktan çok daha iyi bir durumdur.

9. Kendinize güvenmeyi öğreneceksiniz!

Yurtdışına çıkmak, kendine güvenme konusundaki en üst düzey sınavdır. Geri döndüğünüzde, muhtemelen diğerlerine daha az güveneceksiniz ve siz kendiniz daha fazla sorumluluk alacaksınız.

10. Farklı kültürler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz!

Kültürel duyarlılık sadece politikacıların eksiği ile suçlanabileceği bir nitelik değildir; yurt dışında okurken sizde bu duyarlılığı geliştirebileceksiniz.

11. Yeni bir bakış açısıyla kendi kültürünüzü göreceksiniz!

Kendi kültürünüzü mükemmel olarak kabul etmek kolaydır, ancak başka bir ülkede yaşamak, kültürün oluştuğu yer tarafından tanımlanan şeyleri kabul etmekten ziyade, kendi görüşünüzü geliştirmenize izin vererek kendi kültürünüzle ilgili görüşünüzü bildirmenize yardımcı olabilir.

12. Kendinizi daha fazla tanıyacaksınız!

Kendinizi tamamen yeni bir ortama atmak, neyin iyi olduğunu ve neyin iyi olmadığını anlamakta size yardımcı olacaktır. Bunlar yurtdışında eğitim deneyiminiz sırasında kazanabileceğiniz tecrübelerdir.

13. Yetişkin bir birey olacaksınız!

Bilinmeyene ulaşarak gençlikten yetişkinliğe geçişi hızlandırın. Kendinizi siz korumak zorundasınız, yemeklerinizi kendiniz hazırlayacak ve kendi çamaşırlarınızı yıkamanız gerekecek; ama hepsi buna değecektir.

14. Yaşam tecrübesi kazanacaksınız!

Yurtdışında eğitim almanın en önemli sebeplerinden biri de yaşam deneyimi kazanmak. Hayatınızı nasıl organize edeceğinizi ve tek bir bavula nasıl eşyalarınızı sıkılaştıracağınızı, öngörülemeyen durumlarla başa nasıl çıkabileceğinizi ve nasıl bağımsız ve kendi kendinize yeterli olacağınızı öğreneceksiniz.

15. Spontane yaşayıp, maceracı olacaksınız!

Evden yüz binlerce mil uzaktayken, spontane yaşamak ve maceraperestlik en iyi arkadaşlarınız olacaktır. Zihninizi yeni deneyimlere ve manzaralara açtığınızda eğlence size gelecektir.

16. Küçük şeylere daha fazla takdir etmeyi öğreneceksiniz!

Yurtdışında eğitim almak, ortalama bir öğrenciden bile daha az eşyaya sahip olduğunuz anlamına gelir ve evden çok daha uzakta olmanız alıştığınız konforları size özletecektir. Yurtdışında okumak ailenizin yaptığı yemeklerden iki çift ayakkabı arasında seçim yapmanıza kadar her şeyin değişeceğe yeni bir sisteme hoş geldiniz demektir.

17. Evinizi ve ailenizi daha çok takdir edeceksiniz!

Ebeveynle tartışmalarınızın veya kardeş rekabetinin hatıraları, ne kadar şaşırtıcı olduklarına dair anılarınızla karşılaştırdığınızda kaybolacaktır. (Aynı şekilde, daha az çekici özelliklerinizi de unutmak için zamanları olacak…) Geri döndüğünüzde bu ilişkiler çok daha güçlü olacaktır!

18. Uluslararası öğrenci indirimlerinin keyfini çıkaracaksınız!

Öğrenci indirimleri her zaman eğlencelidir, ancak komik görünümlü parayla yeni bir mağazada alışveriş yaparken 100 kat daha fazla eğlenceli olacaktır. (Not: Hepsini tek seferde harcamayın.)

19. Unutulmaz bir deneyim olacaktır!

Evinizdeki arkadaşlarınız bunu duymaktan sıkılsalar bile (uyarı: sıkılacaklardır), yurtdışında eğitim deneyiminiz bittikten uzun bir süre sonra bile hatıralarınızda yer alacaktır.

20. Küresel bir düşünce yapısı kazanacaksınız!

İşte, eğitimde veya oyunda olsun, kazandığınız yeni küresel zihin düşünce yapınızı fikirlerinizi desteklemek, inançlarınızı açıklamak  ve geleceğinizi yönlendirmek için kullanabileceksiniz.

21. Uluslararası öğrenci imkanları her geçen gün artmaktadır.

Yurtdışında okumak parasız kalacağınız anlamına gelmez, çünkü giderek daha fazla kurum ve devletler uluslararası öğrencilere özel burslar sunmaktadır.

22. Daha düşük öğrenim ücretlerinin avantajını kullanacaksınız!

Bu elbette yurtdışında nerede okuduğunuza bağlıdır, ancak Avrupa, Asya ve Latin Amerika’nın birçok bölgesinde bir yer seçtiyseniz, hiç uzaklarda aramadan tanınmış bir üniversitede okuyor olmanın mümkün olduğunu anlayacaksınız.

23. Keşfetmek için boş zamanınızı kullanın.

Dersler ve laboratuvar saatleri arasında yurtdışında okumak size o ülkeyi keşfetmek için bol zaman bırakmalıdır. Facebook’ta gezinmekten daha iyi bir zaman geçirmenin bir yolunu ister turistik yerleri gezerken, ister yeni yiyecekleri denerken, ister yerel pazarlarda alışveriş yaparken mutlaka bulacaksınız.

24. Uluslararası alanda iş fırsatlarınızı artıracaksınız!

Uluslararası bir öğrenci olarak eğitimin sonunda her zaman ülkenize geri dönebilirsiniz ancak çoğu kişi kalmayı ve çalışma vizesine başvurmayı seçer. Eve dönseniz veya başka bir yerde iş aramaya karar verseniz bile, yurtdışında eğitim alarak edinilen uluslararası deneyimin işverenler tarafından olumlu şekilde değerlendirilmesi muhtemeldir.

25. Çünkü “çeşitlilik hayatın baharatıdır”

Bu süpermarkette farklı bir cips seçerken babanızın söylediği bir şey olabilir, ama doğru; değişim, çeşitlilik ve yeni deneyimler hayatı yaşamaya değer kılan şeylerdir. Hayatınıza renk katın: yurtdışında eğitim alın!

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Yurtdışında Okumak hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir, İletişim Formunu Doldurabilir ’ veya sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail