Verona Üniversitesi

Sihirli Şehir: Verona 

‘Beni öylece hemen terk etmeyin, adımlarınızı yavaş atıp, tüm güzelliklerime göz atın. Arenamda tarihe tanıklık edin, hareketli meydanlarımda kahveyle keyfinize keyif katın. Aşkın sihrine Romeo ve Juliet’in evinde yeniden şahitlik edin. Kalemin surlarında gezip, kartpostal tadında nehrimin yanında fotoğraf çekin.’ diye kulağınıza seslenen bir şehir düşünün. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan, 2000 yıldan fazla tarihiyle geçmişin izlerini taşıyan bu şehir Verona’dır. En az diğer İtalyan şehirleri kadar şirin ve görülmesi gereken şehirlerden biri olan Verona, popüler bir turizm merkezi olmasının yanı sıra ekonomik faaliyetlerinin yoğunluğu ve ticari hayatının canlılığı ile Veneto Bölgesi’ndeki ikinci büyük şehirdir ve Verona Üniversitesi ‘ne ev sahipliği yapmaktadır. Milattan önce 4. yüzyıla kadar dayanan tarihi ile şehrin sembolü olan Arena’sı döneminin siyasi ve ticari merkezi olmuştur.

Kültür ve tarih bakımından zengin olan Verona verimli toprakları ile pirinç, şarap ve yağ ürünlerini halkına cömertçe vermektedir. Veneto’nun kalbindeki bu şehir Verona Gölü, Garda Gölü, Lessina Parkı olmak üzere tablo güzelliklerinde göller, dağlar ve kasabalar ile çevrilidir. Kendi güzelliğinin yanı sıra Venedik, Floransa, Milano gibi kültür ve tarih bakımından zengin şehirlere trenlerle kolayca ulaşabilir, uluslararası havalimanı ile İspanya, Belçika ve İngiltere gibi muhteşem Avrupa destinasyonlarına uygun fiyatlara küçük bir yolculuk yapabilirsiniz.

Verona Üniversitesi

Tarihin, doğanın, sanatın, alışverişin ve aşkın dolu olduğu bu şehrin dokusuna eğitim konusundaki tecrübesini de eklemek gerekmektedir. Times Higher Education tarafından yapılan Dünya Üniversiteler sıralamasında 401. sıradaki yeriyle, kentine ve çevresine derinden bağlı genç ve dinamik Verona Üniversitesi şirin şehir Verona’da bulunmaktadır. 1339 yılında hukuk, tıp ve güzel sanatlar alanında dersler vererek doğan Verona Üniversitesi, 1982 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. Eğitim-öğretim, araştırma ve teknolojide mükemmellik için çaba gösteren Verona Üniversitesi 26000’den fazla öğrencisi ve 1500 kişiden oluşan akademik kadrosuyla sürekli büyüyen özel bir üniversitedir.

Verona Üniversitesi’nde Eğitim

Ulusal ve uluslararası arenada bir prestije sahip olan Verona Üniversitesi, günümüz dünyasında problem olan iş istihdamı konusunda büyük bir adım atmış, 350’den fazla network ağı ile mezun ettiği öğrencilerinden %71,4’üne istihdam sağlayabilmiştir.

1336 uluslararası öğrencisiyle atmosferine kozmopolit bir hava getiren Verona Üniversitesi, lisans, master, doktora eğitimlerinin yanı sıra birçok Erasmus+ anlaşmaları ile öğrencilerine Avrupa’nın diğer ülkelerine göndermekte, staj faaliyetleri ile de öğrencilerini iş dünyasına hazırlamaktadır. Bunun yanı sıra çift diploma programları ile de aynı anda iki farklı diploma sahibi olabilirsiniz. Tıp, hukuk ve ekonomi gibi farklı disiplinlerde dersler veren Verona Üniversitesi 12 farkı fakültede 60’tan fazla programa sahiptir.

Her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden gelen 100’den fazla akademisyenin ders verdiği Verona Üniversitesi, öğrencilerinin ve mezunlarının mesleklerini bulmalarına yardımcı olmak için yararlı hizmetler sunmakta (kariyer ofisleri). Yerleştirme Bülteni adını verdikleri bir iletişim sistemiyle şirketlerle öğrenciler arasında toplantılar düzenlemekte ve rehberlik hizmetleri vermektedir.

Kariyer İmkanları

İş dünyasında yer alabilmenin en büyük şartlarından biri olan yurtdışı deneyimi kazanmak ve çok dilli olmak Verona Üniversitesi sayesinde sahip olabileceğiniz imkanlardan sadece birkaçıdır. Arapçadan Rusçaya, Çinceden İspanyolcaya kadar 8 farklı dilde dersler veren Üniversite Dil Merkezi ile farklı diller ile gelişiminize katkı sağlayıp, İtalyancanın derinliklerine adımınızı atabilirsiniz.

Öğrenim ücretleri 156 Euro kayıt ücreti dışında ailelerin maddi durumuna bağlı olarak en fazla 2000 Euro olmaktadır. Ancak uluslararası (AB üyesi olmayan) öğrenciler ve burs almaya hak kazanan öğrenciler herhangi bir şekilde gelir durumu belirtmeden yılda sadece 1000 Euro ödeyerek eğitim alabilirler.

Bununla beraber Verona Üniversitesi’nin sunduğu yarı zamanlı işlerle eğitim ücretinizin bir kısmını karşılayabilir ve her yıl uluslararası öğrenciler için çağrıya açılan burslardan faydalanabilirsiniz.

Verona Üniversitesi Lisans Bölümleri

 12 farklı fakültede İtalyanca lisans eğitimi veren Verona Üniversitesi’nde seçebileceğiniz programlardan bazıları şunlardır:

-Kültürel Miras

-Biyoteknoloji

-Biyoinformatik

-Ekonomi ve Ticaret

-Felsefe

-Yabancı Diller ve Edebiyat

-Turizm ve Uluslararası Ticaret

-İletişim bilimi

-Eğitim Bilimleri

-Sosyal Hizmet

-Psikoloji

-Hukuk

-Tıp

Verona Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

İtalya’nın prestijli kurumu Verona Üniversitesi’nde lisans eğitimden sonra TOEFL/IELTS gibi İngilizce yeterliliklerinizle İngilizce eğitim dilinde yüksek lisans programlarınızdan birisini seçebilirsiniz: 

-Karşılaştırmalı Avrupa ve Oryantal Dil ve Edebiyatı

-Ekonomi 

-Uluslararası Ekonomi ve İşletme Yönetimi

-Dilbilim

-Matematik

-Moleküler ve Mediküler Biyoteknoloji

-Tıbbi Biyoinformatik

Verona Üniversitesi’nde Öğrenci Yaşamı

İtalya’nın en keyifli şehirlerinden birisi olan Verona’ya şehrin tarihi kapısından geçip, pastel tonlarıyla kaplı binaları ile dolu renkli Bra Meydanı’nda vakit geçirebilirsiniz. İtalyan mutfağına ve yerel yiyeceklere ulaşabileceğiniz meydandan sonra Castelvecchio Kalesi’nde kısa molalar verip, Mazzini ve Cappello Caddeleri’nde alışveriş turları atabilirsiniz.

Verona duvarları olmadan bir dünya hayal edemiyorum diyen Shakespeare’in eserlerine de konu olan aşıklar şehri Verona’da Romeo ve Juliet’in geçtiği mekanlara ziyaret ederek edebiyatın doruklarını yaşayabilir ya da Dante’nin heykelini ziyaret ederek yerel halkla kültür sanat muhabbetlerine katılabilirsiniz.

Aynı zamanda şehirde birçok kampüsü olan Verona Üniversitesi öğrencisine sağlık hizmeti vermekle beraber eski bir kilise içinde olan kütüphanesiyle de akademik anlamda destek olmakta, sakin bir ders çalışma ortamı sunmaktadır. Masal şehri Verona’da konaklama konusunda da birçok seçeneğiniz olacaktır. Üniversite rezidanslarında, özel apartmanlarda ya da bazı İtalyan dil merkezlerinin sağlamış olduğu yerlerde kalmak istediğinizde ortalama 240-450 Euro arasında değişen bir fiyatla karşılaşacaksınız. Klimasından mutfağına kadar her imkana sahip olan bu yerlerin bazılarında kahvaltı ve akşam yemeklerinizi de alabilirsiniz.

 Genç ve dinamik Verona Üniversitesi hiçbir zaman bitmeyen eğlencesiyle sizi Verona’ya bekliyor!

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Verona Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail