İtalya’da Moda Eğitimi

Her yıl bir çok öğrenci İtalya’yı Moda eğitimi almak için tercih etmektedir. Özellikle Milano, moda alanında eğitim ve iş fırsatları için en çok tercih edilen şehirlerden bir tanesidir. Sanat, ürün tasarımı, mimarlık gibi bölümlerin yanında İtalya’da Moda Eğitimi veren devler ve özel üniversiteler de öğrenciler tarafında tercih edilmektedir.

Yüksek Lisans veya Lisans düzeyinde İtalya’da Moda Eğitimi almanız mümkündür. İtalya’da Moda Eğitimi veren üniversitelerinin birçoğu İngilizce dilinde eğitim vermektedir. İtalya’daki pek çok moda okulun lisans veya yüksek lisans eğitiminin dışında bir dönemlik veya bir yıllık moda eğitimi de sunmaktadır.

İtalya’da Moda Sektörü

İtalya milli gelirinin büyük bir kısmı moda ve tasarim sektörlerinden gelmektedir. Buna ek olarak Milano Moda Haftası, Moda Geceleri gibi önemli uluslararası etkinlikler ile Via Montenapoleone ve “Quadrilatero della Moda” da dahil olmak üzere dünyanın en ünlü ve efsanevi alışveriş caddelerine akın eden çok sayıda uluslararası ziyaretçi sayesinde İtalya’da Moda Eğitimi almak sizler için çok cazip olabilir. Özellikle, İtalyan Moda Odası tarafından düzenlenen Milano Moda Haftaları, Milano ve Lombardiya’da yaklaşık 28 milyon avroluk dolaylı bir istihdam yaratmaktadır.

Milano, Armani, Prada, Versace ve Dolce & Gabbana’ya ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca onemli bu markalara bile sahip olmak  tek başına şehri dünyanın moda ve tasarım başkentlerinden biri yapmaktadır. Yıllar boyunca, İtalya’nın Milano şehri sektörde uluslararası saygın prestijli Moda Eğitimlerine ev sahipliği yapmiştir.

Seksenli yıllardan itibaren Made in Italy ibareli lüks ve moda ürünlerinin tasarım, yönetim ve tanıtımını öğretmeyi amaçlayan ilk moda eğitimleri verilmeye  başlanmıştır. Moda Eğitimi ve lüks ürünleri üzerine eğitimler veren en iyi kurumlar, özellikle Uluslararası Milano Moda Haftası gibi birçok organizasyona katkı sunarak ve bir ilişki ağı geliştirerek öğrencilerinin moda sektörü ile içli dışlı olmasını sağlamaktadır.

Neden İtalya’da Moda Eğitimi?

  • İtalya’da moda, sanat, tasarım eğitimi konularında üniversiteler çok iyidir.
  • İtalya’da bu bölümün eğitimi devlet üniversitelerinde çok düşüktür.
  • İtalya coğrafi olarak Türkiye’ye çok yakın ve Türkiye ile ticareti özellikle moda, tekstil sektörlerinde çok olan bir ülkedir.
  • Kendinizi çok  iyi bir sekilde yetiştirirseniz, dünyanın her yerinde iş bulma imkanınız olabilir.
  • Anadili İtalyanca olduğu için mükemmel hem moda eğitimi alıp hem de İtalyanca öğrenebilirsiniz.
  • İngilizce bilginiz çok iyi ise, İtalya’da bu bölümde eğitim almanızı kesinlikle öneririz.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalya’da Moda Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail