Roma Tor Vergata Üniversitesi

Ebedi Şehir: Roma

Dünyanın geri kalanında ne olursa olsun her zaman ayakta kalacağına inanılan, görkemli anıtları ve muazzam tarihini yürüyerek keşfederken sizi cennete götürecek üne sahip olan şehir: Roma.  Benzersiz bir tarihiyle, ziyaretçilerini kendine hayran bırakan ve dünyanın başkenti olarak anılan Roma, Avrupa’da en çok ziyaret edilen 3.şehir olmakla kalmayıp, dünya genelinde 14.sırada yer almaktadır. İtalya’nın başkenti olmakla ve Hristiyanlığın merkezini de sınırları içerisine alarak kendine büyük görevler üstlenen Roma; çeşmeleri, kiliseleri, butik cafeleri, her köşeyi döndüğünüzde tarihi ruhunuzda hissedeceğiniz yapıları ile sanki bir zaman makinesi gibi tarihin canlanmasını gözlerinizin önüne getirecektir. Bilgi işlem, telekomünikasyon ve uzay teknolojisi gibi ileri teknoloji alanındaki çalışmaları bankacılık ve modadaki ticari faaliyetleri ile de Avrupa’nın göz bebeği olan Roma Tor Vergata Üniversitesi, uluslararası öğrencilerin de akın ettiği akademik derecelerde verilen çok dilli eğitim ile kariyerinizde fark yaratacak üniversite eğitimi almayı garanti etmektedir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi

Yüksek öğretimde saygın bir yere sahip olan Roma, birçok dünya geneli yapılan üniversite araştırmalarında yüksek sıralara sahip üniversitelere sahiptir. 2014 yılında yapılan ‘Uluslararası Öğrenciler Üniversite Değerlendirmesi’ araştırmasında birinciliği alan Roma Tor Vergata Üniversitesi bunlardan bir tanesidir.  QS Dünya Üniversiteler Sıralaması ve Times Higher Education tarafından yapılan araştırmalarda dünyanın en iyileri arasına girmeyi başaran Roma Tor Vergata Üniversitesi 1982 yılında Anglo-Sakson tarzı kampüsleriyle kurulan oldukça genç bir üniversitedir. 600 hektarlık devasa bir kampüste öğrencilerine hizmet vermekte, CNR ve İtalyan Uzay Ajansı gibi birçok önemli araştırma kurumuna ev sahipliği yapmaktadır.

Ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalar yürüten Roma Tor Vergata Üniversitesi 6 farklı fakültede 18 ana bilim dalıyla öğrencilerine güzel bir gelecek sunmaktadır. 107’den fazla lisans bölümü ve 160’dan fazla lisansüstü bölümünün yanı sıra doktora dersleri, çift diploma programları ve uzmanlık okulları ile CV’nize büyük bir katkı sağlayacak olan Tor Vergata Üniversitesi, Erasmus+ anlaşmaları ile de Avrupa’ya ve dünyaya açılan bir kapınız olacaktır. Tıp fakültesinin bünyesinde bulunan üniversite hastanesi ile öğrencilerine ve şehrine hizmet eden Tor Vergata Üniversitesi her fakültede bulunan kütüphaneleri, laboratuvarları, araştırma ve okuma odaları ile öğrencilerine eşsiz bir kampüs deneyimi sunmaktadır.

 Üniversite hayatında sağladığı stajlar ve sonrasında da mezun öğrencilerinin %44’ünün hemen iş hayatına adımını atmasını sağlayan Tor Vergata Üniversitesi’nde ortalama eğitim ücreti 2000-7000 Euro arası olmakla beraber bu ücret ailelerin gelir durumlarına göre değişmekte olup; aynı zamanda üniversitenin sayfasında paylaşılan burslara başvuru yaparak eğitim hayatınıza maddi destek sağlayabilirsiniz.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Lisans Bölümleri

 30 yılı çok az aşan bir süre içerisinde en iyi İtalyan üniversitelerinden biri olmayı başaran Roma Tor Vergata Üniversitesi adından söz ettirdiği birçok lisans derecesinde seçenekler sunmaktadır:

-Kimya

-Biyoloji

-Mühendislik (İngilizce)

-İşletme ve Ekonomi (İngilizce)

-Uluslararası İlişkiler

-Çevre Mühendisliği

-İletişim Bilimleri

-Turizm

-Modern Diller ve Edebiyat

-Eczacılık (İngilizce)

-Tıp (İngilizce)

Roma Tor Vergata Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

Bugünün ve yarının üniversitesi olan aynı zamanda öğrencilerine dünyaya açılan bir kapı görevi üstlenen Roma Tor Vergata Üniversitesi akademik kariyerine devam etmek isteyen uluslararası öğrencilerine İngilizce öğretim dilinde birçok yüksek lisans bölümü önermektedir:

-Sanat Tarihi

-Biyoteknoloji

-İşletme

-Ekonomi

-Avrupa Ekonomisi ve İş Hukuku

-Finans ve Bankacılık

-Mekatronik Mühendisliği

Roma Tor Vergata Üniversitesi’nde Öğrenci Yaşamı

İnsanlık tarihinin en büyük medeniyetlerinden birisinin kurulduğu yedi tepeli şehir Roma’nın tarihi şehir merkezine yakın bir noktada olan kampüsüyle kültürel zenginliği ve tarihi bir arada yaşamayı sağlayan Tor Vergata Üniversitesi birçok kütüphanesi, çalışma alanları, kantinleri ve yeşil alanları ile öğrencilerine asla sıkılmayacağı bir ortam sunmaktadır. Maria Montessori, Bernardo Bertolucci gibi ünlü isimlerinde bir zamanlar yaşadığı bu şehirde sayısız festivallere katılacak; Kolezyum, Roma Forumu’nda tarihi gezilerinizi yapacak; 3 çeşme ile süslenmiş, Barok tarzı Novada Meydanı’nda hareketli Roma yaşamını gözlemleyebileceksiniz. Aşk Çeşmesi’ne 10 dakika uzaklıktaki Romalıların buluşma noktası olan İspanyol Merdivenleri’nde arkadaşlarınızla buluşup otantik restoranlarda keyiflice İtalyan mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca kimi zaman sakinleşmek istediğinizde elinize kitabınızı alıp Villa Borghese parkında vakit geçirebilir, kartpostal tadında çeşmelerin ve bahçelerin fotoğraflarını çekerek sanatınızı icra edebilirsiniz.

Öğrenci kulüpleri, spor salonları, üniversite koroları gibi sosyal aktivitelerde de hız kesmeyen Tor Vergata Üniversitesi, bünyesindeki öğrenci ofisiyle oturma izninden sağlık hizmetlerine kadar birçok alanda öğrencilerine destek olmaktadır. Üniversite tarafından önerilen CampusX konaklama servisiyle de öğrenciler spor salonlarından, piknik yapabilecekleri alana kadar sahip bu kompleksten aylık 270 Euro’dan başlayan fiyatlarla faydalanabilmektedir. Uluslararası atmosferi her an hissedebileceğiniz bu şehirde konaklama dışında aylık 750 Euro’ya tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Uluslararası bir öğrenci olarak çok dilli uluslararası çalışan arayan birçok İtalyan firmasında staj ya da iş imkanı bulabileceğiniz bir şehir olan Roma, Tor Vergata Üniversitesi ile sizleri sanat ve kültürle yoğrulan bu kente beklemektedir.

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Roma Tor Vergata Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93  numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail