UniCamillus’ta İngilizce Tıbbi Çalışmalar

Saint Camillus Uluslararası Sağlık Bilimleri Üniversitesi Uluslararası Tıp Öğrencileri için Tıp ve Cerrahi kursu, Kasım 2018’de Roma’da doğmuştur.

UniCamillus, İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından tamamen onaylanmış ve bu nedenle diğer tüm tıp fakülteleriyle aynı derecede eğitim veren özel bir üniversitedir. Bu ders, gelişmekte olan ülkelerde sağlık kuruluşu tarafından sunulan zorluklarla ilgilenen tüm öğrencilere (AB ve AB üyesi olmayan) yöneliktir. Görevi, küresel sağlık sorunları hakkında bilinçlenecek doktorları yetiştirmektir; Mezunlar tüm AB’de pratik yapabilecektir ve Küresel Güney’de yaygın olan hastalıklar için özel önem taşıyan eğitimleri tüm dünyada kabul edilebilecektir.

Sınıflar zorunludur ve sabahları ve öğleden sonraları dersler gerçekleşmektedir. Ancak öğrencilerden ayrıca özerk olarak çalışmalarıda istenmektedir. Profesörler, öğretim materyallerini ABD ve İngiltere tıp fakültelerinde yaygın olarak kullanılan kitapların en son baskılarını önermektedir. Klinik konular üçüncü yılda ele alınmaya başlar. Dahili tıp disiplinleri, Sistematik Patoloji I, II ve III adlı üç sınıfta gruplandırılırken, nöroloji veya pediatri gibi cerrahi ve özel konular birkaç dönem boyunca yayılmaktadır. İlk iki yılda bile birkaç saat klinik uygulamaya ayrılır ve üçüncü yılda uygun rotasyonlar başlamaktadır.

Sınavlar İngilizce olarak yapılır ve yazılı veya sözlü sınavlar veya her ikisi de olabilir; resmi sınav oturumları Şubat, Haziran-Temmuz ve Eylül aylarındadır. UniCamillus öğretim kadrosu, çoğu AB ülkeleri, ABD veya gelişmekte olan ülkelerde iş deneyimi olan hem deneyimli hem de genç profesörlerin dinamik bir karışımından oluşmaktadır.

Roma Şehri

“Ebedi Şehir” olarak da bilinen Roma, İtalya’nın başkentidir ve Lazio bölgesindedir. 2 milyondan fazla nüfuslu bir büyükşehir şehridir ve aynı zamanda Papa’nın önderliğindeki Vatikan’ın bulunduğu yerdir. Yaklaşık olarak MÖ 753’te kurulan tarihi, kentin her yerinde bulunabilen yüzlerce anıt, harabe ve müze tarafından canlı tutulur. Roma sıcak, ılıman iklimi, güzel manzaraları, ilgi çekici tarihi ve mükemmel mutfağıyla ünlüdür. Önemli yerler ve anıtlar arasında Kolezyum, Trevi Çeşmesi, Vatikan Müzesi, Roma Forumu, Castel Sant’Angelo, Panteon ve Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan sayısız kilise, saray ve su kemeri sayılabilir.

UniCamillus’ta İngilizce Tıbbi Çalışmalar

UniCamillus, Via di Sant’Alessandro 8, Roma’da bulunan özel bir kurumdur. Sadece sağlık ve tıp bilimlerine adanmıştır ve Tıp, Ebelik, Hemşirelik, Fizyoterapi, Biyomedikal Laboratuar Teknikleri ve Radyoloji / Radyoterapi Teknikleri dersleri vermektedir. Hastaların, hemşirelerin ve hastanelerin Aziz Patronu olan Camillus de Lellis’in ismini almıştır. Verimli bir sağlık sistemi ve hastane bakımı modern fikrinin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Aynı zamanda hastanın iyileşme sürecinin merkezine yerleştirilmesi gerektiği konusunda ısrar etmektedir. UniCamillus’un araştırma hedefleri AIDS gibi modern salgınlarla mücadele etmenin yanı sıra küreselleşen dünyada yeniden ortaya çıkan TB ve sıtma gibi ihmal edilmiş hastalıkları da içermektedir.

Giriş testi (UCAT) – AB vatandaşı olmayanlar

Üniversite Klinik Yetenek Testi veya “UCAT Camillus”, UniCamillus tıp programına başvurmak isteyen herkes için çoktan seçmeli bir testtir. Bu kursa girmeye izin verilen öğrenci sayısı her yıl İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İngilizce sertifikasına gerek yoktur, tek şart 12 yıllık okul veya eşdeğeri olan bir ortaokul diplomasıdır. Ortaokulun son yılında kayıtlı olan öğrencilerin sınava girmelerine izin verilmektedir.

Test rezervasyonu Şubat ayının başından Nisan ayının ortasına kadar yapılabilmektedir ve okul, adaylara mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmalarını önermektedir. Kayıt işlemi UCAT web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılmaktadır. Testler tamamen İngilizce olup, Nisan ayında, dünyanın birçok ülkesinde bulunan özel sınav merkezlerinde yapılır.

AB üyesi olmayan adaylar için test beş bölümden oluşmaktadır. Sözel Akıl Yürütme (44 soru), Karar Verme (29 soru), Nicel Akıl Yürütme (36 soru) ve Soyut Akıl Yürütme (55 soru) her biri 300-900 puan arasında toplam 1200-3600 puan içindir.

Durumsal Yargı hakkında, sonuçları dört gruba tahsis edilen ve bunlardan ilki en yüksek olan 69 soru var; Bu son bölüm toplam puan için sayılmaz.UCAT web sitesinde belirli bölümlerle ilgili birçok bilgi, uygulama testleri ve soru bankaları bulunmaktadır.

AB üyesi olmayan adaylar IMAT’den oldukça farklı bir sınava girmek zorundadır. Standart bir Avrupa eğitimini değerlendirmeye yönelik olan IMAT’ın aksine öğrenciler, genel becerilere daha fazla vurgu yapan bir sınava tabi tutulurlar. AB üyesi olmayan öğrenciler için sıralama, AB öğrencilerinden tamamen farklıdır. Sıralama 15 Mayıs’ta yayınlanmıştır.

Giriş testi – AB vatandaşları

AB adayları için sınav 100 dakika sürmekte ve 90 sorudan oluşmaktadır. Sınav içeriği; 40’ı mantıksal akıl yürütme, problem çözme ve okuduğunu anlama, 30 soru temel bilim (biyoloji, kimya, matematik ve fizik) ve 20 soru üniversitenin insani misyonu hakkında çıkmaktadır. Her doğru cevap 1 puan üzerinden, cevaplanmayan her soru 0 puan üzerinden ve her yanlış cevap ise -0,25 puan üzerinden hesaplanmaktadır. 30 puandan daha az puan alan adaylar kabul edilmemektedir.

AB öğrencilerine ayrılan test, IMAT’a sadece birkaç farkla çok benzemektedir. IMAT’de 60 soru vardır. Bunların 20’si eleştirel düşünme, 2’si kültür, 18’i biyoloji, 12’si kimya ve 8’i fizik ve matematik hakkındadır. Doğru cevap başına 1,5 puan ve yanlış cevap durumunda ise -0,4 puan verilmektedir. Ayrıca, IMAT Eylül ayında, UCAT Camillus ise Nisan ayında gerçekleşmektedir.

 

Öğrenci Hayatı

“Roma’da romalılar gibi davran”. Cappuccino ve cornetto (kruvasan) kahvaltısı ile uyanın, İtalyan ev arkadaşlarınızdan gerçek carbonara (karbonara) nasıl yapılacağını öğrenin, parke taşlı sokaklarda tarihi bina labirentlerinde dolaşın ve en sonunda gün batımında aperitivo hizmet veren açık hava barında yorgun kemiklerinizi dinlendirin.

Tıbbi araştırmalar genellikle çok az serbest zaman bırakır, ancak Roma’da sahip olduğunuz boş zamandan en iyi şekilde yararlanmanın birkaç yolu vardır. Gece hayatı çok canlı ve kültürel etkinlikler çoktur, bu nedenle rutininizi kulüpler ve sanat gösterileri arasında kolayca değiştirebilirsiniz.

Taşıtlar metro, tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarından yararlanabilirisiniz. Ancak Roma’nın nüfusu arttıkça, gittikçe daha fazla insan İtalya’nın başkentinde bisiklet kullanmaya başlamıştır.

Tesisler ve Lojistik

UniCamillus’un yakın zamandaki kuruluşu göz önüne alındığında, modern ve işlevsel tesisler bekleyebilirsiniz. Sınıflar ve çalışma salonları gerekli tüm konforları sağlar. Örneğin, öğrenme deneyimini artıracak birçok model bulabileceğiniz anatomi laboratuvarı gibi pratik faaliyetler için de alanlar vardır.

Klinik uygulama bir tıp fakültesi müfredatının temel bir parçasıdır ve UniCamillus, Roma’da, tümü Ulusal Sağlık Sistemi tarafından akredite edilen çeşitli hastane ve araştırma tesisleriyle ortaklıklar kurmuştur. Uygulamalı faaliyetlerin mutlaka İtalyanca olarak yapılması gerekse bile, dili öğrenmek, birkaç yıl boyunca yerel halkla yakın temas halinde yaşadıktan sonra doğal olarak gelecek; ayrıca, UniCamillus, uygulama sırasında dilinden hala rahatsızlık duyan öğrencilere öğretmenler atamaktadır. Üniversiteye ulaşım toplu taşıma ile kolaylıkla sağlanmaktadır.

Konaklama ve Finansman

UniCamillus, Unilogistics ile bir anlaşma yapmış ve öğrencilere üniversiteye yakın, tamamen mobilyalı ve tam donanımlı daireler sunmaktadır. Konaklama için bu seçeneğin yanında, Roma şehri çeşitli daireler ve öğrenci evleri sunmaktadır.

AB üyesi olmayan öğrencilere, UCAT sıralaması ve bağımsız değerlendirmelere göre burs verilmektedir; AB bursları, bölgesel öğrenci refahı kurumu olan Laziodisu tarafından sağlanmaktadır.

Öğrenci Değişimi

UniCamillus’ta İngilizce Tıbbi Çalışmalar konusunun amacı, gelişmekte olan ülkelerdeki tıbbi sorunları ele alacak doktorları ve sağlık profesyonellerini yetiştirmektir ve bu nedenle fakülte, Küresel Güney’de bir eğitim dönemi almak isteyen öğrencilere sahip olmaktan gurur duymaktadır. Henüz bir anlaşma imzalanmamasına rağmen, üniversitenin amacı, öğrencilere bu deneyimi sağlamak için insani derneklerle ortaklıklar oluşturmaktır. Bu arada, başka ülkelerde çalışmak isteyenler de ders dışı etkinliklerinin bir parçası olarak bunu yapabilecekler.

Sizlerde UniCamillus’ta İngilizce Tıbbi Çalışmalar programlarına katılmak isterseniz iletişim adreslerimizden bizlerle irtibata geçebilirsiniz…

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. UniCamillus Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail