Humanitas ve Milan Polytechnic

Humanitas ve Milan Polytechnic (MD / Mühendislik Ortak Programı)

Milano Metropolitan Şehri’ndeki Humanitas Üniversitesi, bu yıl yeni bir birleşik lisans programı olan MEDTEC’e kabul edilmeyi teklif ediyor. Çalışmalarının bitiminde, MEDTEC mezunları hem Humanitas’dan MD derecesi hem de Milan Politeknik Üniversitesi’nden Biyomedikal Mühendisliği Bilim Lisans derecesini alacaklar. Programın belirttiği hedef, biyoinformatik, biyoistatistik ve tıbbi simülatörler gibi alanlarda yenilikçi teknolojiler yaratan ve yöneten tıp doktorları yetiştirmek.

Hem Humanitas hem de Polytechnic’ ten öğretim personeli, klinik eğitimi mühendislik becerileriyle bütünleştirmek amacıyla sınıfta ve rotasyonlarda bulunacak. Birleşik derece altı yıl sürmesi için tasarlanmıştır. İlk üç boyunca, ilk (sonbahar) yarıyılının Politeknik’ te ve ikinci (ilkbahar) yarıyılında Humanitas’ta okutulması planlanmaktadır. Dört ila altı yıl boyunca, Humanitas’da kurslar ve rotasyonlar yapılması planlanmaktadır.

Humanitas, MEDTEC mezunlarının ikamete girmeye, araştırma yapmaya ya da biyomedikal teknoloji ya da ilaç gibi sektörlerde çalışmaya hazır olacağını söyledi.

Programın öğretmeyi planladığı belirli teknolojiler şunlardır:

  • Robotics
  • Data science
  • Artificial intelligence
  • Biostatistics
  • Omics
  • New materials
  • Simulators and virtual reality
  • Nanotechnology

Üniversite, MEDTEC eğitiminin çoğunun “acil servis odası, ameliyathaneler, klinik ve cerrahi beceri odaları ve multimedya kabinleri” olan Mario Luzzatto Simülasyon Merkezinde gerçekleşeceğini söylüyor.

Program, tıpta 360 Avrupa akademik kredisi (AKTS) ve ayrıca mühendislik alanında ek 30 ECTS vermeyi amaçlıyor. MEDTEC, “fizik, kimya, matematiksel analiz, bilgisayar bilimi, elektrik mühendisliği, mekanik ve endüstri mühendisliği konularında sağlam bir arka plan sağlamak için” söz veriyor.

Üniversite, öğrencilerden hem Humanitas hem de Polytechnic’ ten profesörler tarafından denetlenen çok disiplinli bir tez yazmalarını istemektedir. Humanitas ve Milan Polytechnic üniversitesinden mezun olan öğrenciler kariyer hayatlarına bir adım önde başlamış olurlar.

Humanitas ayrıca, İtalya’ da Illinois merkezli kar amacı gütmeyen Uluslararası Ortak Komisyonu tarafından akredite edilen ilk hastane olduğu gerçeğini dile getiriyor. Akreditasyon 2002 yılında gerçekleşti. O zamandan beri, Komisyon toplamda beş İtalyan hastanesini akredite etmiştir. 

Detaylı Bilgi İçin;

İtalya’da Okuyoruz, İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. Humanitas ve Milan Polytechnic hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 312 543 54 53 ve +90 552 814 54 93 numaralardan bizi arayabilir, info@italyadaokuyoruz.com ‘a mail atabilir veya İletişim Formunu Doldurabilir’siniz.

Yorum Yaz

Whatsapp
E-mail